Reklama

Savec domácí aneb mazlíček bez rizika

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

29.09.2010

Mazlíček, o kterém bude řeč, se vymyká jakýmkoli představám o chovaném zvířátku. Nepotřebuje se venčit, neštěká, nemňouká, nevyžaduje plnou misku ani naši pozornost. Naopak! Přijde, jen když my sami chceme a žere to, čeho se potřebujeme zbavit. Ideální. Pokud chcete mít zároveň klid i dobrý pocit z úklidu, pořiďte si savce domácího, jinak také přezdívaného centrální vysavač.

Zajistí komplexní systém úklidu

Centrální vysavače jsou na našem trhu již poměrně dlouhou dobu, přesto si k nim lidé stále ještě hledají cestu. Možná nevíte, že centrální vysavače jsou americkým vynálezem a že v loňském roce oslavily padesátileté výročí svého vzniku. Už před lety lidé věděli, že neustálý technický vývoj, překotně se zrychlující doba a stále větší požadavky na bydlení a jeho komfort budou vyžadovat vylepšení a především zefektivnění úklidu. Centrální vysavač proto vznikl jako synonymum k usnadnění a zjednodušení této poměrně běžné činnosti v každé domácnosti. Vysávání dostalo díky centrálnímu savci jiný rozměr a současně s neustálým vývojem se vyvíjí ke spokojenosti svých tvůrců, ale především mnoha spokojených uživatelů. Jednoduché vysávání prachu a nečistot v domácnosti zajišťuje dlouhá a lehká hadice, připojená na vysavačovou zásuvku v místnosti, která odvádí smetí do vzdáleného sacího agregátu. Ke spuštění celého systému dojde pouhým zasunutím vysávací hadice do kterékoli zásuvky v domě či bytě. Nečistoty jsou mocným proudem vzduchu odváděny potrubím do speciálního prachového kanystru, který je součástí sacího agregátu. Je to účinné, rychlé, pohodlné a komfortní. Je to jednoduché. Ne nadarmo se přece říká, že v jednoduchosti je síla.

Nemusíte být fakír, abyste ovládli syčící hadici

Jednoznačné výhody centrálního vysavače je možné spatřit hned ve chvíli, kdy se spustí tlačítko start. Při zapnutí jakéhokoli běžného, byť malého vysavače totiž ve chvíli, kdy hospodyňka začne vysávat, obrátí chod rodiny takřka na hlavu. Vyrušen je nejen manžel, doposud spokojeně sledující fotbalový zápas, děti, které si malovaly u stolu, ale i pes či kočka, kteří s nedůvěrou utíkají do vedlejší místnosti, aby unikli nepříjemnému hluku. Při takovém úklidu náhle končí poslech hudby, listonoška nemá šanci se dozvonit a ti opravdoví domácí mazlíčci právě zalezli do botníku a prožívají své soukromé trauma. Centrální vysavač není hlučný, protože jeho základní část je umístěna daleko od obytného prostoru, v technické místnosti nebo v garáži, jak to dovolí konkrétní dispozice. V obývacích místnostech domu se nachází pouze dlouhá a lehká hadice a zásuvky na její připojení. Je jasné, že i mobilita a manipulace s touto hadicí je mnohem jednodušší. Vysávání je umožněno ve všech patrech domu díky zásuvkám a další hadici, která je nezbytná především ve větším objektu. Centrální vysavače mají vysoký výkon a schopnost vysát jakékoli typy povrchů včetně vody a mokrých nečistot. Prachové částice jsou vysány a míří potrubím mimo vysávaný prostor. Nemají šanci se jakkoli dostat zpátky, jako tomu je například u některých nedokonalých filtrů přenosných vysavačů. Slabounké syčení sací hubice je to jediné, co uslyšíte při snadném a přitom naprosto důkladném úklidu.

Když chcete vědět víc, ptejte se u odborníků

Ing. Miroslav Staněk z firmy BEAM ELECTROLUX říká, že centrální vysavače jsou dnes mezi lidmi poměrně známým pojmem, nicméně osvěta je stále jednou z nejdůležitějších forem prezentace nových výrobků. K tomu, aby se informace dostaly tam, kam je potřeba, slouží například i náš časopis. Cílovou skupinou z hlediska odbytu centrálních vysavačů je kdokoli, kdo začne se stavbou rodinného domu nebo ten, kdo rekonstruuje starší objekt. Zajímaví klienti jsou i mezi těmi, kdož bydlí v bytě, ale tady je na místě upozornit, že investice ohledně centrálního vysavače tu bude mnohem vyšší, než v případě rodinného domu. S instalací potrubí jsou v tomto případě spojeny větší technické úpravy, vysekávání do zdi a podobně, což se samozřejmě promítne na konečné ceně. V rodinném domě se oproti bytu použití centrálního vysavače zhodnotí o to víc, o kolik má dům více pater. Jednou z prvních otázek nových zákazníků vždy bývá, jak se vlastně takový systém montuje. Potrubní systém se ve většině případů namontuje již ve fázi hrubé stavby domu, montáž agregátu, zásuvek a zprovoznění celého vysávacího systému pak při dokončování stavby.

„Myslím si, že by dnes už mělo být jakýmsi standardem, že je centrální vysavač navržen v projektu domu. V poměru k dnešním investicím do stavby je zabudování systému centrálního vysávání jen kapkou v moři,“ říká Ing. Miroslav Staněk. Centrální vysavač má oproti klasickému způsobu vysávání nesporné výhody, jde především o to,   co nejvíce usnadnit úklid celého domu. Je bezpečný, může ho ovládat i dítě a jestliže hadici překouše pes, pak se vůbec nic nestane. Ovládání vysavače na rukojeti je nízkonapěťové a tedy zcela bezpečné. V jiném případě se vysávání spouští přímo zasunutím hadice do vysavačové zásuvky. Délka hadic se pohybuje od sedmi do dvanácti metrů, což znamená, že obsluha prostoru je více než dostatečná.

 

Povídejte si se svým vysavačem

Centrální vysavač zvládne uklidit široké spektrum domácnosti, zdaleka se nepoužívá jen na očistu podlah a koberců. Díky velké sací síle odstraní z místností i ty nejjemnější částečky prachu, k čemuž slouží velké množství nejrůznějšího příslušenství. „Některé části příslušenství jsou podmíněny kombinací s nejnovějšími sacími agregáty a v tomto případě lze i plynule regulovat výkon vysavače. Lze přidávat či ubírat výkon, podle aktuální potřeby na úklid. Rád bych na tomto místě představil centrální vysavač pro 21. století s názvem BEAM PLATINUM, který je v současnosti absolutní špičkou v oblasti centrálního vysávání,“ konstatuje Ing. Staněk. Nová řada těchto výkonných a přitom velmi úsporných vysávacích jednotek využívá novou technologii SMCS (Sophisticated Monitoring and Control Systém), která umožňuje přímou aktivní komunikaci obsluhy s vysávací jednotkou. Díky intuitivnímu ovládání pomocí displeje a tlačítek na agregátu lze sledovat nejen současný stav vysavače, jeho výkon, pracovní režim, ale i přesný čas, po jakou dobu je vysavač v pracovním nasazení. Uživatel se na displeji dozví i to, do jaké míry je naplněn prachový kanystr. Systém automaticky přizpůsobuje své parametry aktuálním podmínkám vysávaného prostoru. BEAM PLATINUM využívá nejúčinnější technologii odlučování nečistot pomocí velkoplošného filtru Goretex. V tomto systému je použita speciální antibakteriální přísada Alphasan, účinná proti většině mikroorganismů. Systém využívá i nové konstrukce motoru agregátu a nové konstrukce závěsného zařízení, čímž se zvyšuje sací výkon a absorbují veškeré vibrace a hluk v rámci běžného provozu centrálního vysavače. Kromě mnoha dalších vylepšení je namístě zmínit i variabilní řešení při náročnějších úklidech po malování či drobných stavebních úpravách, kdy lze velkoplošné   filtry přechodně nahradit papírovými sáčky a zabránit tak jejich předčasnému a nadměrnému zanesení.

 

Novinkou je i diodové osvětlení na konci hadice, které umožní částečně nahlédnout do těch nejtmavších koutů domácnosti. Být v tuhle chvíli myší, která dostala chuť na plastovou hadici, pomyslím si něco o mimozemšťanech a navždy zmizím z této nevlídné domácnosti. Výrobce však myslí především na absolutní spokojenost svých zákazníků, což se mu v případě ověřené kvality systému centrálního vysávání poměrně daří.

Kontakt: 

BEAM ELECTROLUX

Libušská 391/215
142 00 Praha 4
Tel.: 244 471 297
Web: www.beam.cz
E-mail: beam@beam.cz

- PR článek -

Článek byl zobrazen 5385 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

 • Tepelná čerpadla Mach – Chameleon

  Vysoce výkonná česká tepelná čerpadla Mach Chameleon. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s dlouholetou tradicí. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.
 • Kvalitní nábytek české výroby

  Moderní český nábytek za rozumnou cenu - kuchyně, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, předsíně, kanceláře. Vybavte si celý dům v jednom stylu. Nábytek MONARC - nábytek s tradicí od roku 1991.
 • Schody na zakázku od českého výrobce

  Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.
 • Ploty patří ke každé zahradě, s novou aplikací BEST VISIO VR si snadno vyberete ten pravý.

  Ideálním řešením pro stavbu plotu jsou betonové prvky, které si poskládáte na míru. V nabídce je mnoho druhů, povrchových struktur i barev. S plotovými prvky od společnosti BEST sladíte moderní i rustikální zahradu. Nevěříte? Vytvořte si náhled v nové aplikaci a hned uvidíte, jaký plot se k vašemu domu nejlépe hodí.
 • Jak snížit platby za energie ? Izolovat střechu!

  Jedním z největších zdrojů úniků tepla v objektech je střecha. Ztráty tvoří až 30%. Sofistikované řešení s více jak 30-ti letou zkušeností nabízejí systémy PUR IZOLACE®. V případě plochých střech je to navíc absolutní hydroizolace. Česká firma, české materiály.
 • Výroba sprchových boxů, masážních van a parních lázní – prodloužená záruka na 5 let

  Kvalitní výroba relaxačního a rehabilitačního zařízení. Masážní vany, parní sprchové boxy a další, vše vyrábíme v mnoha provedeních s ohledem na přání zákazníka. Jsme česká firma ARTTEC s.r.o., která se již 25 let zabývá výrobou a prodejem sanitárního zařízení. Přijďte se podívat do naší vzorkovny.

Další články na téma Centrální vysavače

Centrální vysavač HUSKY do každého domu

Centrální vysavač HUSKY do každého domu

S centrálním vysavačem je velmi snadná manipulace. Odpadá nutnost přenášet vysavač z místnosti do místnosti a hledat za nábytkem elektrické zásuvky. Jednoduše zasunete lehkou hadici do zásuvky centrálního vysavače a pohodlně z jednoho místa vysajete většinou celé patro.

 
Centrální vysavač HUSKY - neviditelný pomocník pro Váš dům

Centrální vysavač HUSKY - neviditelný pomocník pro Váš dům

Pomocník, který Vám pomůže s úklidem domácnosti, zbaví ji prachu, alergenů a vlhkosti. Přitom nepřekáží a neomezuje provoz domácnosti. To je centrální vysavač HUSKY s unikátní zárukou 25 let.

 
Savec domácí aneb mazlíček bez rizika

Savec domácí aneb mazlíček bez rizika

Mazlíček, o kterém bude řeč, se vymyká jakýmkoli představám o chovaném zvířátku. Nepotřebuje se venčit, neštěká, nemňouká, nevyžaduje plnou misku ani naši pozornost. Naopak! Přijde, jen když my sami chceme a žere to, čeho se potřebujeme zbavit. Ideální. Pokud chcete mít zároveň klid i dobrý pocit z úklidu, pořiďte si savce domácího, jinak také přezdívaného centrální vysavač.

 
Newag slaví 19 let a nabízí vysavač Garagevac se slevou 19 %!

Newag slaví 19 let a nabízí vysavač Garagevac se slevou 19 %!

Společnost Newag s.r.o., přední dodavatel centrálních vysavačů, působí na trhu již 19 let. Pro návštěvníky Mezinárodního stavebního veletrhu IBF v Brně proto připravila mimořádnou nabídku - malý centrální vysavač Garagevac se slevou 19 %! Pro získání slevy stačí do objednávky na stránkách www.garagevac.cz zadat kód 398d684s.

 
Centrální vysavače a speciální příslušenství

Centrální vysavače a speciální příslušenství

Není pochyb o tom, že centrální vysavače jsou zařízení, která výrazně zjednodušují úklid v domácnosti. Je nad slunce jasná jejich nejdůležitější výhoda, že všechen prach a nečistoty jsou vysáváním odvedeny mimo obytný prostor. Pokrok jde dopředu neuvěřitelným tempem, a tak i příslušenství vysavačů nabízí stále nové vychytávky a užitečné doplňky.

 
Centrální vysavač Husky - opravdu účinný a pohodlný úklid

Centrální vysavač Husky - opravdu účinný a pohodlný úklid

Naše domovy jsou chtě nechtě útočištěm roztočů, bakterií a všudypřítomného prachu. Boj s nimi bývá zdlouhavý a dost často neúspěšný. Nemusí tomu ale tak být vždy -- silný a odolný centrální vysavač Husky s 25letou zárukou si s těmito nevítanými hosty dokáže poradit spolehlivě.

 
Co možná nevíte o centrálních vysavačích

Co možná nevíte o centrálních vysavačích

S tímto pojmem se setkala již řada z vás, spokojených uživatelů, ale je tu hodně i těch, kteří nevědí, o co se jedná, jak to funguje a kolik to stojí. Pro osvětlení musíme trochu do minulosti.

 
Kolik stojí centrální vysavač?

Kolik stojí centrální vysavač?

Centrální vysavač by měl být součástí každého moderního domu. Je neocenitelným pomocníkem při úklidu, šetří váš čas i energii. Díky nejrozmanitějšímu příslušenství, kterým jsou centrální vysavače vybaveny, je úklid doslova hračkou. Mnoho lidí si však myslí, že pořídit si centrální vysavač si mohou dovolit jen zbohatlíci, ale tak tomu rozhodně není.

 

Zpět na předchozí stránku

Reklama

Náš tip

Mykorhizní houby pro balkónové květiny

Houby, které tvoří mykorhizu u rostlin, umožňují lepší příjem vody a živin. To zvyšuje celkovou odolnost a dlouhodobější kvetení balkonových květin.

 

Luxusní zahradní nábytek z teaku

Luxusní teakový nábytek u nás skladem. Odesílám obratem. Hranatý zahradní stůl a pohodlná křesla Stucking s opěrkou pro ruce jen umocní luxusní vzhled celé sady. Top cena!

 

Aplikace BEST VISIO pomůže vybrat plot

Aplikace umožňuje vidět plot u vašeho domu v reálné podobě. Stačí si aplikaci stáhnout do mobilu, namířit na místo stavby a vybrat z nabídky. Zvolíte si vhodný druh, barvu i plotovou výplň. Víte přesně, co objednat.

 

MS Energy elektrokoloběžka

Elektrokoloběžka E-romobil e10 black - 10 ”kola, max. rychlost 35 km/ h, hliníkový rám, motor 450 W, baterie 48V a12,5Ah, dojezd 40 km, zadní a přední kotoučová brzda + EBS, nosnost 120 kg, skládací, hmotnost 18 kg. LCD displej, přední a zadní LED světlo, vzduchové pneumatiky, nabíjení 4-5 hodin, SLEVOVÝ KUPÓN 500 KČ!

 

Porcelánové dlaždice AirPave

Exklusivní porcelánové dlaždice ztělesňují nadčasovost a elegantní lehkost. Moderní tvary a jemné barevné ztvárnění dlaždic vytvoří jedinečná místa k posezení a relaxaci.

 

Plastové rýhované desky z „Traplastu“

Taky nechcete, aby vám podlaha terasy shnila? Tak použijte terasovou rýhovanou desku z materiálu Traplast™. sluší jí to i na balkonech, restauračních zahrádkách, přístavních molech, kolem bazénů.

 

Reklama

Firmy z oboru

ELEKTROINSTALACE A MONTÁŽE ezs

H+D elektromontáže nabízí elektroinstalace, návrhy a montáže zabezpečovacích zařízení Jablotron, inteligentní dům LOXONE a výrobu rozvaděčů.

Nejčtenější z této rubriky

Přenosné televize na cesty i na chalupu

Přenosné televize na cesty i na chalupu

Také máte někdy problém dohodnout se s partnerem, na jaký program se budete v televizi koukat? Je vám líto, že během vaření nemůžete sledovat svůj oblíbený seriál? Jedete na chalupu, kde není televize, a víte, že zrovna dávají film, který jste chtěli vidět? Nezoufejte, skvělým řešením je přenosná televize, která může být všude s vámi.

 

Co všechno umí multimediální centra

Co všechno umí multimediální centra

Technika jde neustále kupředu a její vývoj je nezadržitelný. Pokud s ní držíte krok, dokážete využívat všech vymožeností, které se objevují na trhu. Hitem poslední doby se stalo například multimediální centrum, které je možné definovat jako malý počítač kombinující hned několik zařízení – přehrávač filmů, hudby, DVD, Blue-ray nebo DVB-T tuner.

 

I Hi-Fi věž má mít své místo

I Hi-Fi věž má mít své místo

Snad v každé domácnosti dnes najdete nějaké to rádio, CD přehrávač nebo celou Hi-Fi sestavu. Ovšem, kam takový Hi-Fi systém umístit, aby nejen nepřekážel, ale především, abychom mohli využít všech vlastností, které nám nabízí? A jaký Hi-Fi stolek vybrat, aby byl poslech hudby opravdu kvalitní?

 

Chcete novou televizi? LCD, plazmu, LED nebo snad 3D?

Chcete novou televizi? LCD, plazmu, LED nebo snad 3D?

Rádi byste si pořídili nový televizor, ale netušíte, podle čeho vybírat? Zda plazmu či LCD, co je to LED televize nebo co můžete očekávat od televizí 3D? Poradíme vám, jaké výhody a nevýhody jednotlivé technologie přinášejí, i informace, jak fungují nebo co znamenají základní pojmy, s nimiž se setkáte při jejich výběru.

 

Vybíráme elektrický zubní kartáček

Vybíráme elektrický zubní kartáček

Základním účelem čištění zubů je odstranění plaku. Čistíte si zuby klasickým zubním kartáčkem nebo v moderním duchu elektrickým, kterému se říká také sonický? Zní to možná tajemně, nejde však o výkon, ale o skutečnost, že při čištění elektrickým kartáčkem vzniká také zvuk. Sonický pochází z anglického slova sonic – zvuk.

 

Ideální prostor pro televizi

Ideální prostor pro televizi

Je jen velmi málo domácností, ve kterých by chyběla televize. Kde má své místo nyní? V minulosti jsme byli zvyklí, že televizní přístroj příliš neměnil tvar, ale najednou se objevily ploché obrazovky. Změna tvaru přináší i nová řešení interiéru, která nabízejí netušené možnosti, ale také nová úskalí.

 

Přijímáme televizi ze satelitu

Přijímáme televizi ze satelitu

„Mít satelit“ bylo už na sklonku socialistické éry velmi „in“, jak bychom řekli dnes. S pozdějším rozvojem kabelových televizí tato módní vlna poněkud ustoupila, přesto však vlastnictví satelitního přijímače není v současnosti ničím neobvyklým.

 

Radiobudík dnes umí mnohem více než jen budit

Radiobudík dnes umí mnohem více než jen budit

Radiobudíky dávno nejsou nevzhledné krabičky s agresivními červenými číslicemi a nekvalitním tunerem. Dnešní přístroje skvěle vypadají a umí toho mnohem více, než si dokážete představit - nabíjet telefon, zobrazit fotky, promítnout čas na zeď, měřit a zobrazit teplotu nebo třeba přehrávat hudbu z pamětové karty nebo flash disku.

 

Další z této rubriky

Chcete novou televizi? LCD, plazmu, LED nebo snad 3D?

Chcete novou televizi? LCD, plazmu, LED nebo snad 3D?

Rádi byste si pořídili nový televizor, ale netušíte, podle čeho vybírat? Zda plazmu či LCD, co je to LED televize nebo co můžete očekávat od televizí 3D? Poradíme vám, jaké výhody a nevýhody jednotlivé technologie přinášejí, i informace, jak fungují nebo co znamenají základní pojmy, s nimiž se setkáte při jejich výběru.

 

Ideální prostor pro televizi

Ideální prostor pro televizi

Je jen velmi málo domácností, ve kterých by chyběla televize. Kde má své místo nyní? V minulosti jsme byli zvyklí, že televizní přístroj příliš neměnil tvar, ale najednou se objevily ploché obrazovky. Změna tvaru přináší i nová řešení interiéru, která nabízejí netušené možnosti, ale také nová úskalí.

 

Není televize jako televize

Není televize jako televize

Výběr nové televize je na první pohled velmi snadná záležitost. Zajdu do obchodu a vyberu si tu, která se mi líbí nejvíc. No jo, ale podle čeho si ji vybrat? Podle velikosti, obrazu, ceny, značky...?

 

Kolik stojí centrální vysavač?

Kolik stojí centrální vysavač?

Centrální vysavač by měl být součástí každého moderního domu. Je neocenitelným pomocníkem při úklidu, šetří váš čas i energii. Díky nejrozmanitějšímu příslušenství, kterým jsou centrální vysavače vybaveny, je úklid doslova hračkou. Mnoho lidí si však myslí, že pořídit si centrální vysavač si mohou dovolit jen zbohatlíci, ale tak tomu rozhodně není.

 

Přenosné DVD doma i na cestách

Přenosné DVD doma i na cestách

Videorekordéry se z domácností pomalu vytrácejí a stále více je nahrazuje nové médium – DVD („Digital Versatile Disc“ nebo „Digital Video Disc“). Ovšem ještě než se „dívídýčka“ stihla mezi lidmi zabydlet, objevili se další kandidáti na nástupnický trůn záznamu a přehrávání obrazu – neúspěšný HD-DVD a prozatím zřejmě vítězný Blu-ray.

 

Doma jako v kině

Doma jako v kině

Pravdou zůstává, že sebelepší domácí kino a televizor nenahradí dojem ze skutečného kina, stejně jako domácí přehrávání opery nenahradí návštěvu divadla. Přesto vyznavačů domácího "promítání" stále přibývá a kvalita zvuku a obrazu se s klasickým televizním vysíláním opravdu nedá srovnat.

 

Co možná nevíte o centrálních vysavačích

Co možná nevíte o centrálních vysavačích

S tímto pojmem se setkala již řada z vás, spokojených uživatelů, ale je tu hodně i těch, kteří nevědí, o co se jedná, jak to funguje a kolik to stojí. Pro osvětlení musíme trochu do minulosti.

 

Chytré meteostanice vás překvapí - co všechno umí?

Chytré meteostanice vás překvapí - co všechno umí?

Meteostanice jsou velice praktickým pomocníkem v domácnosti. Někdo může namítat, že stanice, která prostě jen ukáže, kolik stupňů je zrovna venku, není nijak přelomová. Ale meteostanice toho umí mnohem více. Obzvláště ty chytré. V čem jsou odlišné od těch běžných a co všechno umí? Podle čeho je vybírat a komu se vyplatí? V následujícím článku najdete jejich hlavní výhody i informace o tom, za jaké ceny lze stanice pořídit.

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

Mapa webu | nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
TOPlist RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom