Reklama

Savec domácí aneb mazlíček bez rizika

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

29.09.2010

Mazlíček, o kterém bude řeč, se vymyká jakýmkoli představám o chovaném zvířátku. Nepotřebuje se venčit, neštěká, nemňouká, nevyžaduje plnou misku ani naši pozornost. Naopak! Přijde, jen když my sami chceme a žere to, čeho se potřebujeme zbavit. Ideální. Pokud chcete mít zároveň klid i dobrý pocit z úklidu, pořiďte si savce domácího, jinak také přezdívaného centrální vysavač.

Zajistí komplexní systém úklidu

Centrální vysavače jsou na našem trhu již poměrně dlouhou dobu, přesto si k nim lidé stále ještě hledají cestu. Možná nevíte, že centrální vysavače jsou americkým vynálezem a že v loňském roce oslavily padesátileté výročí svého vzniku. Už před lety lidé věděli, že neustálý technický vývoj, překotně se zrychlující doba a stále větší požadavky na bydlení a jeho komfort budou vyžadovat vylepšení a především zefektivnění úklidu. Centrální vysavač proto vznikl jako synonymum k usnadnění a zjednodušení této poměrně běžné činnosti v každé domácnosti. Vysávání dostalo díky centrálnímu savci jiný rozměr a současně s neustálým vývojem se vyvíjí ke spokojenosti svých tvůrců, ale především mnoha spokojených uživatelů. Jednoduché vysávání prachu a nečistot v domácnosti zajišťuje dlouhá a lehká hadice, připojená na vysavačovou zásuvku v místnosti, která odvádí smetí do vzdáleného sacího agregátu. Ke spuštění celého systému dojde pouhým zasunutím vysávací hadice do kterékoli zásuvky v domě či bytě. Nečistoty jsou mocným proudem vzduchu odváděny potrubím do speciálního prachového kanystru, který je součástí sacího agregátu. Je to účinné, rychlé, pohodlné a komfortní. Je to jednoduché. Ne nadarmo se přece říká, že v jednoduchosti je síla.

Nemusíte být fakír, abyste ovládli syčící hadici

Jednoznačné výhody centrálního vysavače je možné spatřit hned ve chvíli, kdy se spustí tlačítko start. Při zapnutí jakéhokoli běžného, byť malého vysavače totiž ve chvíli, kdy hospodyňka začne vysávat, obrátí chod rodiny takřka na hlavu. Vyrušen je nejen manžel, doposud spokojeně sledující fotbalový zápas, děti, které si malovaly u stolu, ale i pes či kočka, kteří s nedůvěrou utíkají do vedlejší místnosti, aby unikli nepříjemnému hluku. Při takovém úklidu náhle končí poslech hudby, listonoška nemá šanci se dozvonit a ti opravdoví domácí mazlíčci právě zalezli do botníku a prožívají své soukromé trauma. Centrální vysavač není hlučný, protože jeho základní část je umístěna daleko od obytného prostoru, v technické místnosti nebo v garáži, jak to dovolí konkrétní dispozice. V obývacích místnostech domu se nachází pouze dlouhá a lehká hadice a zásuvky na její připojení. Je jasné, že i mobilita a manipulace s touto hadicí je mnohem jednodušší. Vysávání je umožněno ve všech patrech domu díky zásuvkám a další hadici, která je nezbytná především ve větším objektu. Centrální vysavače mají vysoký výkon a schopnost vysát jakékoli typy povrchů včetně vody a mokrých nečistot. Prachové částice jsou vysány a míří potrubím mimo vysávaný prostor. Nemají šanci se jakkoli dostat zpátky, jako tomu je například u některých nedokonalých filtrů přenosných vysavačů. Slabounké syčení sací hubice je to jediné, co uslyšíte při snadném a přitom naprosto důkladném úklidu.

Když chcete vědět víc, ptejte se u odborníků

Ing. Miroslav Staněk z firmy BEAM ELECTROLUX říká, že centrální vysavače jsou dnes mezi lidmi poměrně známým pojmem, nicméně osvěta je stále jednou z nejdůležitějších forem prezentace nových výrobků. K tomu, aby se informace dostaly tam, kam je potřeba, slouží například i náš časopis. Cílovou skupinou z hlediska odbytu centrálních vysavačů je kdokoli, kdo začne se stavbou rodinného domu nebo ten, kdo rekonstruuje starší objekt. Zajímaví klienti jsou i mezi těmi, kdož bydlí v bytě, ale tady je na místě upozornit, že investice ohledně centrálního vysavače tu bude mnohem vyšší, než v případě rodinného domu. S instalací potrubí jsou v tomto případě spojeny větší technické úpravy, vysekávání do zdi a podobně, což se samozřejmě promítne na konečné ceně. V rodinném domě se oproti bytu použití centrálního vysavače zhodnotí o to víc, o kolik má dům více pater. Jednou z prvních otázek nových zákazníků vždy bývá, jak se vlastně takový systém montuje. Potrubní systém se ve většině případů namontuje již ve fázi hrubé stavby domu, montáž agregátu, zásuvek a zprovoznění celého vysávacího systému pak při dokončování stavby.

„Myslím si, že by dnes už mělo být jakýmsi standardem, že je centrální vysavač navržen v projektu domu. V poměru k dnešním investicím do stavby je zabudování systému centrálního vysávání jen kapkou v moři,“ říká Ing. Miroslav Staněk. Centrální vysavač má oproti klasickému způsobu vysávání nesporné výhody, jde především o to,   co nejvíce usnadnit úklid celého domu. Je bezpečný, může ho ovládat i dítě a jestliže hadici překouše pes, pak se vůbec nic nestane. Ovládání vysavače na rukojeti je nízkonapěťové a tedy zcela bezpečné. V jiném případě se vysávání spouští přímo zasunutím hadice do vysavačové zásuvky. Délka hadic se pohybuje od sedmi do dvanácti metrů, což znamená, že obsluha prostoru je více než dostatečná.

 

Povídejte si se svým vysavačem

Centrální vysavač zvládne uklidit široké spektrum domácnosti, zdaleka se nepoužívá jen na očistu podlah a koberců. Díky velké sací síle odstraní z místností i ty nejjemnější částečky prachu, k čemuž slouží velké množství nejrůznějšího příslušenství. „Některé části příslušenství jsou podmíněny kombinací s nejnovějšími sacími agregáty a v tomto případě lze i plynule regulovat výkon vysavače. Lze přidávat či ubírat výkon, podle aktuální potřeby na úklid. Rád bych na tomto místě představil centrální vysavač pro 21. století s názvem BEAM PLATINUM, který je v současnosti absolutní špičkou v oblasti centrálního vysávání,“ konstatuje Ing. Staněk. Nová řada těchto výkonných a přitom velmi úsporných vysávacích jednotek využívá novou technologii SMCS (Sophisticated Monitoring and Control Systém), která umožňuje přímou aktivní komunikaci obsluhy s vysávací jednotkou. Díky intuitivnímu ovládání pomocí displeje a tlačítek na agregátu lze sledovat nejen současný stav vysavače, jeho výkon, pracovní režim, ale i přesný čas, po jakou dobu je vysavač v pracovním nasazení. Uživatel se na displeji dozví i to, do jaké míry je naplněn prachový kanystr. Systém automaticky přizpůsobuje své parametry aktuálním podmínkám vysávaného prostoru. BEAM PLATINUM využívá nejúčinnější technologii odlučování nečistot pomocí velkoplošného filtru Goretex. V tomto systému je použita speciální antibakteriální přísada Alphasan, účinná proti většině mikroorganismů. Systém využívá i nové konstrukce motoru agregátu a nové konstrukce závěsného zařízení, čímž se zvyšuje sací výkon a absorbují veškeré vibrace a hluk v rámci běžného provozu centrálního vysavače. Kromě mnoha dalších vylepšení je namístě zmínit i variabilní řešení při náročnějších úklidech po malování či drobných stavebních úpravách, kdy lze velkoplošné   filtry přechodně nahradit papírovými sáčky a zabránit tak jejich předčasnému a nadměrnému zanesení.

 

Novinkou je i diodové osvětlení na konci hadice, které umožní částečně nahlédnout do těch nejtmavších koutů domácnosti. Být v tuhle chvíli myší, která dostala chuť na plastovou hadici, pomyslím si něco o mimozemšťanech a navždy zmizím z této nevlídné domácnosti. Výrobce však myslí především na absolutní spokojenost svých zákazníků, což se mu v případě ověřené kvality systému centrálního vysávání poměrně daří.

Kontakt: 

BEAM ELECTROLUX

Libušská 391/215
142 00 Praha 4
Tel.: 244 471 297
Web: www.beam.cz
E-mail: beam@beam.cz

- PR článek -

Článek byl zobrazen 5006 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

Další články na téma Centrální vysavače

Savec domácí aneb mazlíček bez rizika

Savec domácí aneb mazlíček bez rizika

Mazlíček, o kterém bude řeč, se vymyká jakýmkoli představám o chovaném zvířátku. Nepotřebuje se venčit, neštěká, nemňouká, nevyžaduje plnou misku ani naši pozornost. Naopak! Přijde, jen když my sami chceme a žere to, čeho se potřebujeme zbavit. Ideální. Pokud chcete mít zároveň klid i dobrý pocit z úklidu, pořiďte si savce domácího, jinak také přezdívaného centrální vysavač.

 
Novinka ve světě tepelných čerpadel... aneb s Chameleonem až k energetické svobodě

Novinka ve světě tepelných čerpadel... aneb s Chameleonem až k energetické svobodě

Hodně majitelů rodinných domů touží po co možná největší nezávislosti na energetických gigantech a na energiích vůbec. Proto si dům zateplují, instalují úsporné topení (třeba tepelné čerpadlo s podlahovým topením) a své střechy pokrývají solárními panely s velkou kapacitou baterií. Chtěli byste také takový rodinný dům?

 
Zdravější domov s centrálním vysavačem

Zdravější domov s centrálním vysavačem

V souvislosti s různými drobnými elektrospotřebiči pomáhajícími s provozem domácnosti, bývají diskutovány rozličné kvality. Například schopnost nepoznamenat činností stroje hygienické limity, především pokud jde o míru případného znečištění a také hlučnost provozu. Když se v tomto směru prokáže nezávadnost, je vlastně vyhráno a výrobce i spotřebitel si spokojeně oddychnou.

 
Centrální vysavače zjednodušují život a hlavně úklid

Centrální vysavače zjednodušují život a hlavně úklid

Centrální vysavač bohužel nevysává zcela sám, což by nám život zpříjemnilo nejvíce. Oproti klasickému vysavači má ale spoustu výhod a cena už dávno není závratná.

 
Newag slaví 19 let a nabízí vysavač Garagevac se slevou 19 %!

Newag slaví 19 let a nabízí vysavač Garagevac se slevou 19 %!

Společnost Newag s.r.o., přední dodavatel centrálních vysavačů, působí na trhu již 19 let. Pro návštěvníky Mezinárodního stavebního veletrhu IBF v Brně proto připravila mimořádnou nabídku - malý centrální vysavač Garagevac se slevou 19 %! Pro získání slevy stačí do objednávky na stránkách www.garagevac.cz zadat kód 398d684s.

 
Centrální vysavače a speciální příslušenství

Centrální vysavače a speciální příslušenství

Není pochyb o tom, že centrální vysavače jsou zařízení, která výrazně zjednodušují úklid v domácnosti. Je nad slunce jasná jejich nejdůležitější výhoda, že všechen prach a nečistoty jsou vysáváním odvedeny mimo obytný prostor. Pokrok jde dopředu neuvěřitelným tempem, a tak i příslušenství vysavačů nabízí stále nové vychytávky a užitečné doplňky.

 
Centrální vysavač Husky - opravdu účinný a pohodlný úklid

Centrální vysavač Husky - opravdu účinný a pohodlný úklid

Naše domovy jsou chtě nechtě útočištěm roztočů, bakterií a všudypřítomného prachu. Boj s nimi bývá zdlouhavý a dost často neúspěšný. Nemusí tomu ale tak být vždy -- silný a odolný centrální vysavač Husky s 25letou zárukou si s těmito nevítanými hosty dokáže poradit spolehlivě.

 
Beam Goes Green

Beam Goes Green

Firma EKOELEKTRO® má ve své bohaté nabídce centrálních vysavačů speciální edici Beam Goes Green. Tuto sestavu od firmy Electrolux tvoří centrální vysavač SC335LCD a kompletní vysávací sada Progression s regulací výkonu. Jde o absolutní špičku v oblasti centrálního vysávání.

 

Zpět na předchozí stránku

Reklama

Náš tip

Saténové povlečení české výroby

Vyberte si z více než 150 moderních i klasických vzorů kvalitního českého saténové povlečení. Moderní zapínání na zip či praní na 60°C je u našeho povlečení samozřejmostí.

 

easyCOOK pro - SMART kuchyňský robot

SOGO easyCOOK je chytrý a moderní multifunkční kuchyňský pomocník na vaření, mixování, sekání, míchání, šlehání, hnětení, mletí, strouhání, vaření v páře, ohřívání, vážení. Jednoduše a rychle uvaříte polévky, hlavní jídla, přílohy, dezerty, snídaně, svačiny, těsta, pomazánky. 

 

Co pod stromeček? Poukázku!

Máte doma nadšence do jezírek, zahradníka nebo chovatele a sháníte dárky na poslední chvíli? U nás si určitě vybere. Za poukaz lze pořídit cokoli od bakterií do jezírek přes kompostéry až po zeolit.

 

Matrace Store – vše pro zdravé spaní

Specializovaný eshop na matrace, rošty do postele, chrániče, anatomické polštáře a postele. Odborně poradíme při výběru správné matrace pro Vás. Nyní akce „matrace doprava zdarma“!

 

Dezinfekce na ruce BalneoPeat

Dezinfekce na ruce značky BalneoPeat obsahuje vysoké procento alkoholu a peroxid vodíku, receptura je schválená Ministerstvem zdravotnictví. Chráníte sebe i své okolí.

 

Reklama

Firmy z oboru

ELEKTROINSTALACE A MONTÁŽE ezs

H+D elektromontáže nabízí elektroinstalace, návrhy a montáže zabezpečovacích zařízení Jablotron, inteligentní dům LOXONE a výrobu rozvaděčů.

Nejčtenější z této rubriky

Přenosné televize na cesty i na chalupu

Přenosné televize na cesty i na chalupu

Také máte někdy problém dohodnout se s partnerem, na jaký program se budete v televizi koukat? Je vám líto, že během vaření nemůžete sledovat svůj oblíbený seriál? Jedete na chalupu, kde není televize, a víte, že zrovna dávají film, který jste chtěli vidět? Nezoufejte, skvělým řešením je přenosná televize, která může být všude s vámi.

 

Co všechno umí multimediální centra

Co všechno umí multimediální centra

Technika jde neustále kupředu a její vývoj je nezadržitelný. Pokud s ní držíte krok, dokážete využívat všech vymožeností, které se objevují na trhu. Hitem poslední doby se stalo například multimediální centrum, které je možné definovat jako malý počítač kombinující hned několik zařízení – přehrávač filmů, hudby, DVD, Blue-ray nebo DVB-T tuner.

 

I Hi-Fi věž má mít své místo

I Hi-Fi věž má mít své místo

Snad v každé domácnosti dnes najdete nějaké to rádio, CD přehrávač nebo celou Hi-Fi sestavu. Ovšem, kam takový Hi-Fi systém umístit, aby nejen nepřekážel, ale především, abychom mohli využít všech vlastností, které nám nabízí? A jaký Hi-Fi stolek vybrat, aby byl poslech hudby opravdu kvalitní?

 

Chcete novou televizi? LCD, plazmu, LED nebo snad 3D?

Chcete novou televizi? LCD, plazmu, LED nebo snad 3D?

Rádi byste si pořídili nový televizor, ale netušíte, podle čeho vybírat? Zda plazmu či LCD, co je to LED televize nebo co můžete očekávat od televizí 3D? Poradíme vám, jaké výhody a nevýhody jednotlivé technologie přinášejí, i informace, jak fungují nebo co znamenají základní pojmy, s nimiž se setkáte při jejich výběru.

 

Vybíráme elektrický zubní kartáček

Vybíráme elektrický zubní kartáček

Základním účelem čištění zubů je odstranění plaku. Čistíte si zuby klasickým zubním kartáčkem nebo v moderním duchu elektrickým, kterému se říká také sonický? Zní to možná tajemně, nejde však o výkon, ale o skutečnost, že při čištění elektrickým kartáčkem vzniká také zvuk. Sonický pochází z anglického slova sonic – zvuk.

 

Ideální prostor pro televizi

Ideální prostor pro televizi

Je jen velmi málo domácností, ve kterých by chyběla televize. Kde má své místo nyní? V minulosti jsme byli zvyklí, že televizní přístroj příliš neměnil tvar, ale najednou se objevily ploché obrazovky. Změna tvaru přináší i nová řešení interiéru, která nabízejí netušené možnosti, ale také nová úskalí.

 

Přijímáme televizi ze satelitu

Přijímáme televizi ze satelitu

„Mít satelit“ bylo už na sklonku socialistické éry velmi „in“, jak bychom řekli dnes. S pozdějším rozvojem kabelových televizí tato módní vlna poněkud ustoupila, přesto však vlastnictví satelitního přijímače není v současnosti ničím neobvyklým.

 

Radiobudík dnes umí mnohem více než jen budit

Radiobudík dnes umí mnohem více než jen budit

Radiobudíky dávno nejsou nevzhledné krabičky s agresivními červenými číslicemi a nekvalitním tunerem. Dnešní přístroje skvěle vypadají a umí toho mnohem více, než si dokážete představit - nabíjet telefon, zobrazit fotky, promítnout čas na zeď, měřit a zobrazit teplotu nebo třeba přehrávat hudbu z pamětové karty nebo flash disku.

 

Další z této rubriky

Kdy se dočkáme HDTV?

Kdy se dočkáme HDTV?

Hodně se o ní mluví, ale zatím, jak se říká, skutek utek. Alespoň tedy u nás. HDTV nebo-li „High-definition Television“ znamená „televize s vysokým rozlišením“. Účelem tohoto systému, vyvíjeného již od poloviny 80. let 20. století, je přivést na domácí televizní obrazovky kvalitu, která by se vyrovnala klasickém 35 mm filmovému pásu.

 

Co všechno umí multimediální centra

Co všechno umí multimediální centra

Technika jde neustále kupředu a její vývoj je nezadržitelný. Pokud s ní držíte krok, dokážete využívat všech vymožeností, které se objevují na trhu. Hitem poslední doby se stalo například multimediální centrum, které je možné definovat jako malý počítač kombinující hned několik zařízení – přehrávač filmů, hudby, DVD, Blue-ray nebo DVB-T tuner.

 

Centrální vysavač není luxus

Centrální vysavač není luxus

Pro ty, kteří uvažují o pořízení centrálního vysavače do nového či staršího domu, máme dobrou zprávu. Centrální vysavače již zdaleka nejsou nedostupným luxusem, ale stávají se stále častěji standardní součástí vybavení domu.

 

Plazmová nebo LCD televize?

Plazmová nebo LCD televize?

Ploché obrazovky postupně vytlačují staré televizní přijímače z českých domácností. Za svou popularitu vděčí svému modernímu designu, úzkému profilu a tím i možnému umístění na stěnu, ale i novým technologiím. V současnosti si můžeme vybrat mezi plazmovou či LCD obrazovkou. Podívejme se, jaký je mezi nimi rozdíl.

 

Savec domácí aneb mazlíček bez rizika

Savec domácí aneb mazlíček bez rizika

Mazlíček, o kterém bude řeč, se vymyká jakýmkoli představám o chovaném zvířátku. Nepotřebuje se venčit, neštěká, nemňouká, nevyžaduje plnou misku ani naši pozornost. Naopak! Přijde, jen když my sami chceme a žere to, čeho se potřebujeme zbavit. Ideální. Pokud chcete mít zároveň klid i dobrý pocit z úklidu, pořiďte si savce domácího, jinak také přezdívaného centrální vysavač.

 

Tajemná skříňka STB

Tajemná skříňka STB

Ne, nebudeme psát o nějaké temné záhadě naší minulosti a jedné nechvalně známé organizaci. STB je v tomto případě zkratka označující tzv. „set-top box“. Tento výraz je v médiích i mezi lidmi stále frekventovanější. Co to vlastně znamená?

 

Trendy v oblasti televizí pro rok 2014

Trendy v oblasti televizí pro rok 2014

Technika se neustále vyvíjí a tak dnes už v oblasti televizí nejsou plazmové, LED či full HD televize ničím neobvyklým. Veletrh spotřební elektroniky CES 2014 poodhalil, jakým směrem se budou ubírat trendy ve světě televizí. Televizím budou kralovat zakřivené TV, zdokonalené smart TV a velký důraz bude kladen i na kvalitnější obraz.

 

Už víte, proč byste si měli pořídit plochou televizi?

Už víte, proč byste si měli pořídit plochou televizi?

Příznivci novinek možná ani nepřemýšlejí nad tím, proč právě oni si jako první nakupují technické vymoženosti. Novinky s netrpělivostí očekávají a s nadšením nakupují. Ostatní čekají a hledají argumenty, zda právě tato vymoženost stojí za jejich pozornost.

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

Mapa webu | nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
TOPlist RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom