Reklama

Umřel vám náhle notebook? Nemusí to být tak zlé...

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

17.03.2014

Moderní elektronika se vyznačuje mnohem vyšší spolehlivostí, než tomu bývalo dříve. Přesto se nevyplácí spoléhat se na statistiky, jedná-li se o elektronické přístroje, které používáme ke každodenní práci. Mezi taková zařízení patří například notebooky.

Přestože jsou moderní notebooky světových značek Acer, Asus či HP na vysoké technické úrovni, může se kdykoli bez varování náš počítač plný programů a cenných dat odmlčet. V tu chvíli nastává vážný problém, který je potřeba co nejrychleji řešit. Jednou z možností je nákup nového notebooku, který ale nevyřeší naši potřebu co nejrychleji pokračovat v práci, pokud jsme zanechali na disku starého notebooku desítky programů a hromady našich dat. Není-li náš stávající notebook ještě beznadějně morálně zastaralý, pak je obvykle nejen levnějším, ale především efektivnějším řešením jeho rychlá oprava. Díky tomu pak můžeme ihned pokračovat v přerušené práci bez nutnosti časově náročné instalace programů a dolování dat z hloubi starého disku. Kde však hledat kvalifikovaný servis notebooků, který zajistí nepříliš drahou a hlavně rychlou opravu pokaženého přístroje.

Jak najít rychle spolehlivý, levný a rychlý servis pro váš notebook?

Kvalitní a rychlý servis zaměřený na opravy notebooků není v každém městě. Naproti tomu ne každý servis notebooků je schopen provádět kvalifikované a kvalitní opravy notebooků za přijatelné ceny. Někde se ceny oprav pohybují tak příliš vysoko, jinde činí čekací doby na opravy až tři týdny. Mnoho neznačkových servisních firem opravuje notebooky tak, že rozebírá a pro opravy používá náhradní díly pro notebooky ze starých přístrojů, vydolovaných na smetištích a likvidačních skladech. Tímto způsobem lze řadu závad levně opravit, horší je to ale se zárukami a životností vyměněných součástek. 

Proto je určitě lepším řešením obrátit se na servis notebooků, který má k dispozici originální náhradní díly na notebooky různých značek a na opravené přístroje poskytuje standardní záruky. Určitým měřítkem kvality by měla být také historie servisní firmy, kvalifikovaný tým techniků a moderní technické vybavení.

Jednou z firem, která podle našeho názoru výše uvedená kritéria splňuje, je námi navštívená firma ABAX servisní centrum, která poskytuje službu servis notebooků celoplošně v celé České republice již dlouhých 18 let. Požádali jsme ředitele firmy Ing. Venhudu, aby nám stručně představil nabídku servisních služeb a specifikoval, co dělá firma jinak než konkurence.

„Servisní firma ABAX překlenuje problém velké vzdálenosti centrálně lokalizovaných servisních firem, orientovaných na jednotlivé značky, od většiny koncových uživatelů notebooků,” říká Ing. Venhuda. Díky propracovanému systému logistiky firma zcela zdarma sváží porouchané notebooky, tablety a datová zařízení od uživatelů v celé České republice, podrobuje je vstupní diagnostice (tato je také zdarma), provede po odsouhlašení zákazníkem jejich opravu a opět zařízení zákazníkovi dovezou až domů či do firmy. Tento zavedený systém je výhodný nejen pro domácí uživatele, ale také pro firemní klientelu, kde pověřený správce výpočetní techniky nemusí zajišťovat pro zařízení různých značek servis u různých společností, ale jedná s jediným stálým servisním partnerem.

Značný počet servisních zakázek (od roku 1996 prošlo rukama techniků již přes 250 tisíc notebooků a jiných kusů výpočetní techniky) vedl k potřebě specializace servisních techniků na konkrétní značky. Firmu tak tvoří několik servisních oddělení, nazvaných podle značky, na kterou se technici specializují.

Acer, Asus, HP – servis notebooků řady značek pod jednou střechou

Jádro servisních služeb tvoří servis pro nejvíce prodávané značky notebooků :

Acer servis - opravy a servis notebooků Acer, které jsou nejpočetněji zastoupené na našem trhu. K opravám se zde používají originální náhradní díly pro notebooky Acer.

Asus servis - opravy a servis notebooků Asus, které jsou v prodejnosti těsně za prvně jmenovanou značkou. Originální náhradní díly Asus jsou zárukou dlouhé životnosti těchto opravených notebooků.

HP servis - opravy a servis notebooků HP, což je značka s dlouhou historií a v posledních letech také s vysokou kvalitou přístrojů. 

Samsung servis - opravy a servis notebooků, ale také tabletů Samsung, které se především díky přístrojům s operačním systémem Android stávají pomalu rekordmany v prodejnosti.

Lenovo servis - opravy a servis notebooků Lenovo, značky oblíbené především u firemní klientely.

Sony servis - opravy a servis notebooků Sony, které jsou oblíbené především díky svému modernímu designu a integraci nejnovějších technologií.

Dell servis - opravy a servis notebooků Dell, značky zejména businessmanů.

Fujitsu servis - opravy a servis notebooků Fujitsu – v posledních letech se již příliš neobjevují.

Toshiba servis - opravy a servis notebooků Toshiba, konzervativní značky s konzervativním designem notebooků, ale vysokou spolehlivostí přístrojů.

- opravy, servis a náhradní díly pro notebooky dalších značek

Pro uživatele, kteří se cítí odborně zdatní ke svépomocnému provedení opravy, firma ABAX nabízí také náhradní díly pro notebooky různých značek.

Servis si pro porouchaný notebook zdarma přijede, opraví a zase jej zdarma přiveze

Servisní centrum ABAX nemusíte osobně navštívit. Pokud vyplníte na internetových stránkách www.abax.cz formulář a vyžádáte si dopravu notebooku k opravě, notebook pouze připravíte podle zaslaných pokynů na vyzvednutí. Do druhého pracovního dne od odeslání objednávky notebook vyzvedne spolehlivý kurýr a zdarma jej doručí do servisního centra ABAX, kde servisní technici provedou diagnostiku. Tato je na rozdíl od většiny jiných servisních firem také zdarma. Poté vám pověřený technik předloží cenovovou nabídku na opravu, tedy cenu za práci i náhradní díly. Budete-li s návrhem souhlasit, kvalifikovaný servisní technik notebook neprodleně opraví. Po opravě vám bude notebook doručen na předem určené místo. 

Právě ušetřený čas zákazníka je tím zásadním, co podle našeho názoru odlišuje jednotlivé poskytovatele nejrůznějších služeb. Výjimkou nejsou ani servisní služby pro výpočetní techniku. Dnes není problémem zakoupit nové zařízení, když se předchozí pokazí. Ovšem čas potřebný pro uvedení přístroje do stavu, v němž může uživatel pokračovat v přerušení práci, má často větší cenu než nový přístroj samotný. Proto je někdy výhodnější ušetřit si dlouhé hodiny a dny věnované instalaci mnoha programů a dat. Jestliže nám ještě včera notebook dobře sloužil, bude možná stejně tak dobře sloužit i zítra, necháme-li jej rychle a levně opravit kvalifikovaným odborníkem. Ušetřený čas a starosti za to jistě stojí.

ABAX servisní centrum s.r.o. – celoplošný servis notebooků se svozem zdarma z celé ČR

Tel. 596 622 622, e-mail : servis@abax.cz

- PR článek -

Článek byl zobrazen 8720 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

 • Výroba sprchových boxů, masážních van a parních lázní – prodloužená záruka na 5 let

  Kvalitní výroba relaxačního a rehabilitačního zařízení. Masážní vany, parní sprchové boxy a další, vše vyrábíme v mnoha provedeních s ohledem na přání zákazníka. Jsme česká firma ARTTEC s.r.o., která se již 25 let zabývá výrobou a prodejem sanitárního zařízení. Přijďte se podívat do naší vzorkovny.
 • Schody na zakázku od českého výrobce

  Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.
 • Jak snížit platby za energie ? Izolovat střechu!

  Jedním z největších zdrojů úniků tepla v objektech je střecha. Ztráty tvoří až 30%. Sofistikované řešení s více jak 30-ti letou zkušeností nabízejí systémy PUR IZOLACE®. V případě plochých střech je to navíc absolutní hydroizolace. Česká firma, české materiály.
 • Tepelná čerpadla Mach – Chameleon

  Vysoce výkonná česká tepelná čerpadla Mach Chameleon. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s dlouholetou tradicí. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.
 • Ploty patří ke každé zahradě, s novou aplikací BEST VISIO VR si snadno vyberete ten pravý.

  Ideálním řešením pro stavbu plotu jsou betonové prvky, které si poskládáte na míru. V nabídce je mnoho druhů, povrchových struktur i barev. S plotovými prvky od společnosti BEST sladíte moderní i rustikální zahradu. Nevěříte? Vytvořte si náhled v nové aplikaci a hned uvidíte, jaký plot se k vašemu domu nejlépe hodí.
 • Kvalitní nábytek české výroby

  Moderní český nábytek za rozumnou cenu - kuchyně, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, předsíně, kanceláře. Vybavte si celý dům v jednom stylu. Nábytek MONARC - nábytek s tradicí od roku 1991.

Další články na téma Elektronika

Kdy se dočkáme HDTV?

Kdy se dočkáme HDTV?

Hodně se o ní mluví, ale zatím, jak se říká, skutek utek. Alespoň tedy u nás. HDTV nebo-li „High-definition Television“ znamená „televize s vysokým rozlišením“. Účelem tohoto systému, vyvíjeného již od poloviny 80. let 20. století, je přivést na domácí televizní obrazovky kvalitu, která by se vyrovnala klasickém 35 mm filmovému pásu.

 
Wii Fit – revoluce v zábavě i cvičení

Wii Fit – revoluce v zábavě i cvičení

Zdají se vám návštěvy fitness center, posiloven a tělocvičen nudné? Neuspokojují vás domácí rotopedy ani steppery a cvičit podle knížky je podle vás přežitek? Pak právě pro vás je tu Wii Fit. Cvičení, které si oblíbíte nejen vy, ale i celá vaše rodina.

 
Chcete novou televizi? LCD, plazmu, LED nebo snad 3D?

Chcete novou televizi? LCD, plazmu, LED nebo snad 3D?

Rádi byste si pořídili nový televizor, ale netušíte, podle čeho vybírat? Zda plazmu či LCD, co je to LED televize nebo co můžete očekávat od televizí 3D? Poradíme vám, jaké výhody a nevýhody jednotlivé technologie přinášejí, i informace, jak fungují nebo co znamenají základní pojmy, s nimiž se setkáte při jejich výběru.

 
Kam se posouvá příjem televizního vysílání?

Kam se posouvá příjem televizního vysílání?

Televize je běžnou součástí našeho života, pro někoho až téměř základní. Přesto má stále jen málo lidí přehled o nových způsobech televizního vysílání a řada pojmů se jim plete. Pokud se tedy chceme dívat na televizi, máme hned několik možností.

 
3D televize aneb 3D kino u vás doma

3D televize aneb 3D kino u vás doma

Chodíte rádi do kina na 3D filmy? A chtěli byste mít stejný zážitek jako z 3D kina i při sledování filmů u vás doma? V dnešní době je to již téměř možné, stačí si pořídit speciální trojrozměrnou, tedy 3D televizi, která je mezi televizemi revoluční novinkou. Vyznat se v jejich nabídce je ale téměř nadlidský výkon, proto si o 3D televizích něco povíme.

 
Meteostanice a teploměry - předpovídejte si počasí sami

Meteostanice a teploměry - předpovídejte si počasí sami

Nechcete už být odkázáni na předpověď počasí? Nebaví vás neustále hlídat televizi nebo ladit rádio, abyste se dozvěděli, jak bude? Pak si pořiďte domů malou domácí meteorologickou stanici v docela malé krabičce.

 
Fotorámečky v digitálním věku

Fotorámečky v digitálním věku

Digitální fotografie již pořizování snímků na film jasně vytlačila. Stejně tak se mění i způsoby prezentace fotografií. Někdo už vůbec nemá klasická alba a na fotografie se dívá výhradně na monitoru počítače. Ani na návštěvu ke známým se již nenosí album, ale spíše notebook nebo pouze vhodné paměťové médium.

 
4 tipy, čím udělat radost o Vánocích náctiletým

4 tipy, čím udělat radost o Vánocích náctiletým

Máte doma teenagera – přesněji řečeno pořádného puberťáka – a přemýšlíte, čím mu udělat opravdovou radost o Vánocích či narozeninách? Vaše dítko by nejlépe chtělo tetování, nejnovější mobil a novou garderobu? Máme pro vás několik tipů, které by vám při výběru dárku mohly přijít vhod.

 

Zpět na předchozí stránku

Reklama

Náš tip

Mykorhizní houby pro balkónové květiny

Houby, které tvoří mykorhizu u rostlin, umožňují lepší příjem vody a živin. To zvyšuje celkovou odolnost a dlouhodobější kvetení balkonových květin.

 

Designový kovový nábytek na zahradu

Kovová zahradní sestava LESJA zpříjemní posezení s rodinou nebo s přáteli. Stůl, 2 židle a pohodlná lavice. Můžete ji také umístit na zahradu a cítit se jako na dovolené.

 

Aplikace BEST VISIO pomůže vybrat dlažbu

Stačí si místo určení vyfotit a v aplikaci si jednoduše vybrat dlažbu, vložit do vyznačené plochy a upravit perspektivu. Hned máte reálnou představu a dokážete se lépe rozhodnout, kterou barvu a druh dlažby vybrat.

 

Stolní terracota gril Jata

Využijte grilovací sezónu naplno se stolním terracotovým grilem Jata GR 559 vyrobeným ve Španělsku. Gril disponuje ručně vyráběnou 15 mm keramickou deskou s nepřilnavým povrchem odolným proti poškrábání.

 

Dlažba, která okouzlí vaši zahradu

S jarem přichází touha trávit více času na terase a zahradě. Nechte se inspirovat krásnou dlažbou, dlaždicemi, ploty a prvky zahradní architektury a splňte si váš sen o krásné zahradě.

 

Plastové rýhované desky z „Traplastu“

Taky nechcete, aby vám podlaha terasy shnila? Tak použijte terasovou rýhovanou desku z materiálu Traplast™. sluší jí to i na balkonech, restauračních zahrádkách, přístavních molech, kolem bazénů.

 

Reklama

Firmy z oboru

ELEKTROINSTALACE A MONTÁŽE ezs

H+D elektromontáže nabízí elektroinstalace, návrhy a montáže zabezpečovacích zařízení Jablotron, inteligentní dům LOXONE a výrobu rozvaděčů.

Nejčtenější z této rubriky

Přenosné televize na cesty i na chalupu

Přenosné televize na cesty i na chalupu

Také máte někdy problém dohodnout se s partnerem, na jaký program se budete v televizi koukat? Je vám líto, že během vaření nemůžete sledovat svůj oblíbený seriál? Jedete na chalupu, kde není televize, a víte, že zrovna dávají film, který jste chtěli vidět? Nezoufejte, skvělým řešením je přenosná televize, která může být všude s vámi.

 

Co všechno umí multimediální centra

Co všechno umí multimediální centra

Technika jde neustále kupředu a její vývoj je nezadržitelný. Pokud s ní držíte krok, dokážete využívat všech vymožeností, které se objevují na trhu. Hitem poslední doby se stalo například multimediální centrum, které je možné definovat jako malý počítač kombinující hned několik zařízení – přehrávač filmů, hudby, DVD, Blue-ray nebo DVB-T tuner.

 

I Hi-Fi věž má mít své místo

I Hi-Fi věž má mít své místo

Snad v každé domácnosti dnes najdete nějaké to rádio, CD přehrávač nebo celou Hi-Fi sestavu. Ovšem, kam takový Hi-Fi systém umístit, aby nejen nepřekážel, ale především, abychom mohli využít všech vlastností, které nám nabízí? A jaký Hi-Fi stolek vybrat, aby byl poslech hudby opravdu kvalitní?

 

Chcete novou televizi? LCD, plazmu, LED nebo snad 3D?

Chcete novou televizi? LCD, plazmu, LED nebo snad 3D?

Rádi byste si pořídili nový televizor, ale netušíte, podle čeho vybírat? Zda plazmu či LCD, co je to LED televize nebo co můžete očekávat od televizí 3D? Poradíme vám, jaké výhody a nevýhody jednotlivé technologie přinášejí, i informace, jak fungují nebo co znamenají základní pojmy, s nimiž se setkáte při jejich výběru.

 

Vybíráme elektrický zubní kartáček

Vybíráme elektrický zubní kartáček

Základním účelem čištění zubů je odstranění plaku. Čistíte si zuby klasickým zubním kartáčkem nebo v moderním duchu elektrickým, kterému se říká také sonický? Zní to možná tajemně, nejde však o výkon, ale o skutečnost, že při čištění elektrickým kartáčkem vzniká také zvuk. Sonický pochází z anglického slova sonic – zvuk.

 

Ideální prostor pro televizi

Ideální prostor pro televizi

Je jen velmi málo domácností, ve kterých by chyběla televize. Kde má své místo nyní? V minulosti jsme byli zvyklí, že televizní přístroj příliš neměnil tvar, ale najednou se objevily ploché obrazovky. Změna tvaru přináší i nová řešení interiéru, která nabízejí netušené možnosti, ale také nová úskalí.

 

Přijímáme televizi ze satelitu

Přijímáme televizi ze satelitu

„Mít satelit“ bylo už na sklonku socialistické éry velmi „in“, jak bychom řekli dnes. S pozdějším rozvojem kabelových televizí tato módní vlna poněkud ustoupila, přesto však vlastnictví satelitního přijímače není v současnosti ničím neobvyklým.

 

Radiobudík dnes umí mnohem více než jen budit

Radiobudík dnes umí mnohem více než jen budit

Radiobudíky dávno nejsou nevzhledné krabičky s agresivními červenými číslicemi a nekvalitním tunerem. Dnešní přístroje skvěle vypadají a umí toho mnohem více, než si dokážete představit - nabíjet telefon, zobrazit fotky, promítnout čas na zeď, měřit a zobrazit teplotu nebo třeba přehrávat hudbu z pamětové karty nebo flash disku.

 

Další z této rubriky

Centrální vysavače s hadicí ve zdi a dalšími chytrými doplňky

Centrální vysavače s hadicí ve zdi a dalšími chytrými doplňky

Centrální vysavače jsou velmi populární mezi majiteli novostaveb. Značka Husky se stala průkopníkem tichého a účinného úklidu, při kterém se nevíří žádný prach. Už ani úklid schodiště není problém. Vše pomáhá zajistit 9 metrů dlouhá a lehká vysavačová hadice, doplněná o účinné nástavce.

 

10x ano pro inteligentní domácnost

10x ano pro inteligentní domácnost

Kdo z vás by nechtěl po víkendu přijet domů bez starostí o nastavení topení a příjemnou teplotu? Nemuset se starat o stav oken, stínící techniky, dveří, garáže, vjezdové brány a dalších zařízení. Snad každý, protože přesně tyto “drobnosti“ nám denně nenápadně užírají volný čas i energii, které bychom mohli investovat do rodiny nebo zálib.

 

V dřevostavbě je centrální vysavač doma

V dřevostavbě je centrální vysavač doma

Jako výkonný, tichý a praktický pomocník se v domácnostech centrální vysavač osvědčuje už déle než půl století. Nejen usnadňuje udržování čistoty v bytě či rodinném domě, ale hlavně tak činí se zcela mimořádnou účinností, pohodlně a bez víření prachu.

 

Trendy v oblasti televizí pro rok 2014

Trendy v oblasti televizí pro rok 2014

Technika se neustále vyvíjí a tak dnes už v oblasti televizí nejsou plazmové, LED či full HD televize ničím neobvyklým. Veletrh spotřební elektroniky CES 2014 poodhalil, jakým směrem se budou ubírat trendy ve světě televizí. Televizím budou kralovat zakřivené TV, zdokonalené smart TV a velký důraz bude kladen i na kvalitnější obraz.

 

Technologické vychytávky, které nesmí chybět v žádné moderní domácnosti

Technologické vychytávky, které nesmí chybět v žádné moderní domácnosti

Téměř každý, kdo jednou okusí kouzlo pomocníků do domácnosti, ať už spotřebičů či moderních technologií, se nakonec podiví: „Jak jsem bez této geniální věci mohl doposud žít?!“. Není divu, v dnešní hektické době si ceníme všeho, co nám ušetří čas i peníze. Pojďte se s námi podívat na „must-haves“ moderní domácnosti a inspirujte se, čím vším užitečným si ji můžete vyšperkovat.

 

Centrální vysavače HUSKY - úklid domácnosti nemusí být jen dřina

Centrální vysavače HUSKY - úklid domácnosti nemusí být jen dřina

Každá správná hospodyňka má ráda pořádek a ten se neobejde bez pravidelného úklidu, ke kterému neodmyslitelně patří i vysávání. Ovšem vysávání v takovém rodinném domě nebo větším bytě je úmorná a nikdy nekončící činnost. Běžným vysavačem totiž prach sice odsajete, ale značné množství i rozvíříte.

 

Kdy se dočkáme HDTV?

Kdy se dočkáme HDTV?

Hodně se o ní mluví, ale zatím, jak se říká, skutek utek. Alespoň tedy u nás. HDTV nebo-li „High-definition Television“ znamená „televize s vysokým rozlišením“. Účelem tohoto systému, vyvíjeného již od poloviny 80. let 20. století, je přivést na domácí televizní obrazovky kvalitu, která by se vyrovnala klasickém 35 mm filmovému pásu.

 

Chraňte se před elektrosmogem!

Chraňte se před elektrosmogem!

V našich domácnostech přibývá v průběhu let stále více elektrických a elektronických přístrojů. Elektromagnetická pole, která jejich činností vznikají, nazýváme elektrosmogem. Mnozí lékaři varují před jeho negativními účinky, a tak bychom se před ním měli chránit alespoň v ložnici.

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

Mapa webu | nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
TOPlist RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom