Reklama

Umřel vám náhle notebook? Nemusí to být tak zlé...

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

17.03.2014

Moderní elektronika se vyznačuje mnohem vyšší spolehlivostí, než tomu bývalo dříve. Přesto se nevyplácí spoléhat se na statistiky, jedná-li se o elektronické přístroje, které používáme ke každodenní práci. Mezi taková zařízení patří například notebooky.

Přestože jsou moderní notebooky světových značek Acer, Asus či HP na vysoké technické úrovni, může se kdykoli bez varování náš počítač plný programů a cenných dat odmlčet. V tu chvíli nastává vážný problém, který je potřeba co nejrychleji řešit. Jednou z možností je nákup nového notebooku, který ale nevyřeší naši potřebu co nejrychleji pokračovat v práci, pokud jsme zanechali na disku starého notebooku desítky programů a hromady našich dat. Není-li náš stávající notebook ještě beznadějně morálně zastaralý, pak je obvykle nejen levnějším, ale především efektivnějším řešením jeho rychlá oprava. Díky tomu pak můžeme ihned pokračovat v přerušené práci bez nutnosti časově náročné instalace programů a dolování dat z hloubi starého disku. Kde však hledat kvalifikovaný servis notebooků, který zajistí nepříliš drahou a hlavně rychlou opravu pokaženého přístroje.

Jak najít rychle spolehlivý, levný a rychlý servis pro váš notebook?

Kvalitní a rychlý servis zaměřený na opravy notebooků není v každém městě. Naproti tomu ne každý servis notebooků je schopen provádět kvalifikované a kvalitní opravy notebooků za přijatelné ceny. Někde se ceny oprav pohybují tak příliš vysoko, jinde činí čekací doby na opravy až tři týdny. Mnoho neznačkových servisních firem opravuje notebooky tak, že rozebírá a pro opravy používá náhradní díly pro notebooky ze starých přístrojů, vydolovaných na smetištích a likvidačních skladech. Tímto způsobem lze řadu závad levně opravit, horší je to ale se zárukami a životností vyměněných součástek. 

Proto je určitě lepším řešením obrátit se na servis notebooků, který má k dispozici originální náhradní díly na notebooky různých značek a na opravené přístroje poskytuje standardní záruky. Určitým měřítkem kvality by měla být také historie servisní firmy, kvalifikovaný tým techniků a moderní technické vybavení.

Jednou z firem, která podle našeho názoru výše uvedená kritéria splňuje, je námi navštívená firma ABAX servisní centrum, která poskytuje službu servis notebooků celoplošně v celé České republice již dlouhých 18 let. Požádali jsme ředitele firmy Ing. Venhudu, aby nám stručně představil nabídku servisních služeb a specifikoval, co dělá firma jinak než konkurence.

„Servisní firma ABAX překlenuje problém velké vzdálenosti centrálně lokalizovaných servisních firem, orientovaných na jednotlivé značky, od většiny koncových uživatelů notebooků,” říká Ing. Venhuda. Díky propracovanému systému logistiky firma zcela zdarma sváží porouchané notebooky, tablety a datová zařízení od uživatelů v celé České republice, podrobuje je vstupní diagnostice (tato je také zdarma), provede po odsouhlašení zákazníkem jejich opravu a opět zařízení zákazníkovi dovezou až domů či do firmy. Tento zavedený systém je výhodný nejen pro domácí uživatele, ale také pro firemní klientelu, kde pověřený správce výpočetní techniky nemusí zajišťovat pro zařízení různých značek servis u různých společností, ale jedná s jediným stálým servisním partnerem.

Značný počet servisních zakázek (od roku 1996 prošlo rukama techniků již přes 250 tisíc notebooků a jiných kusů výpočetní techniky) vedl k potřebě specializace servisních techniků na konkrétní značky. Firmu tak tvoří několik servisních oddělení, nazvaných podle značky, na kterou se technici specializují.

Acer, Asus, HP – servis notebooků řady značek pod jednou střechou

Jádro servisních služeb tvoří servis pro nejvíce prodávané značky notebooků :

Acer servis - opravy a servis notebooků Acer, které jsou nejpočetněji zastoupené na našem trhu. K opravám se zde používají originální náhradní díly pro notebooky Acer.

Asus servis - opravy a servis notebooků Asus, které jsou v prodejnosti těsně za prvně jmenovanou značkou. Originální náhradní díly Asus jsou zárukou dlouhé životnosti těchto opravených notebooků.

HP servis - opravy a servis notebooků HP, což je značka s dlouhou historií a v posledních letech také s vysokou kvalitou přístrojů. 

Samsung servis - opravy a servis notebooků, ale také tabletů Samsung, které se především díky přístrojům s operačním systémem Android stávají pomalu rekordmany v prodejnosti.

Lenovo servis - opravy a servis notebooků Lenovo, značky oblíbené především u firemní klientely.

Sony servis - opravy a servis notebooků Sony, které jsou oblíbené především díky svému modernímu designu a integraci nejnovějších technologií.

Dell servis - opravy a servis notebooků Dell, značky zejména businessmanů.

Fujitsu servis - opravy a servis notebooků Fujitsu – v posledních letech se již příliš neobjevují.

Toshiba servis - opravy a servis notebooků Toshiba, konzervativní značky s konzervativním designem notebooků, ale vysokou spolehlivostí přístrojů.

- opravy, servis a náhradní díly pro notebooky dalších značek

Pro uživatele, kteří se cítí odborně zdatní ke svépomocnému provedení opravy, firma ABAX nabízí také náhradní díly pro notebooky různých značek.

Servis si pro porouchaný notebook zdarma přijede, opraví a zase jej zdarma přiveze

Servisní centrum ABAX nemusíte osobně navštívit. Pokud vyplníte na internetových stránkách www.abax.cz formulář a vyžádáte si dopravu notebooku k opravě, notebook pouze připravíte podle zaslaných pokynů na vyzvednutí. Do druhého pracovního dne od odeslání objednávky notebook vyzvedne spolehlivý kurýr a zdarma jej doručí do servisního centra ABAX, kde servisní technici provedou diagnostiku. Tato je na rozdíl od většiny jiných servisních firem také zdarma. Poté vám pověřený technik předloží cenovovou nabídku na opravu, tedy cenu za práci i náhradní díly. Budete-li s návrhem souhlasit, kvalifikovaný servisní technik notebook neprodleně opraví. Po opravě vám bude notebook doručen na předem určené místo. 

Právě ušetřený čas zákazníka je tím zásadním, co podle našeho názoru odlišuje jednotlivé poskytovatele nejrůznějších služeb. Výjimkou nejsou ani servisní služby pro výpočetní techniku. Dnes není problémem zakoupit nové zařízení, když se předchozí pokazí. Ovšem čas potřebný pro uvedení přístroje do stavu, v němž může uživatel pokračovat v přerušení práci, má často větší cenu než nový přístroj samotný. Proto je někdy výhodnější ušetřit si dlouhé hodiny a dny věnované instalaci mnoha programů a dat. Jestliže nám ještě včera notebook dobře sloužil, bude možná stejně tak dobře sloužit i zítra, necháme-li jej rychle a levně opravit kvalifikovaným odborníkem. Ušetřený čas a starosti za to jistě stojí.

ABAX servisní centrum s.r.o. – celoplošný servis notebooků se svozem zdarma z celé ČR

Tel. 596 622 622, e-mail : servis@abax.cz

- PR článek -

Článek byl zobrazen 9469 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

Další články na téma Elektronika

Elektrokoloběžky – ideální dopravní prostředek do města i na venkov

Elektrokoloběžky – ideální dopravní prostředek do města i na venkov

Elektrické koloběžky jsou k vidění stále častěji a čím dál víc lidí je využívá jako běžný dopravní prostředek po městě, do práce nebo do školy. Na co se při výběru elektrokoloběžky zaměřit a s jakými vychytávkami se můžete setkat?

 
Kam se posouvá příjem televizního vysílání?

Kam se posouvá příjem televizního vysílání?

Televize je běžnou součástí našeho života, pro někoho až téměř základní. Přesto má stále jen málo lidí přehled o nových způsobech televizního vysílání a řada pojmů se jim plete. Pokud se tedy chceme dívat na televizi, máme hned několik možností.

 
Plazmová nebo LCD televize?

Plazmová nebo LCD televize?

Ploché obrazovky postupně vytlačují staré televizní přijímače z českých domácností. Za svou popularitu vděčí svému modernímu designu, úzkému profilu a tím i možnému umístění na stěnu, ale i novým technologiím. V současnosti si můžeme vybrat mezi plazmovou či LCD obrazovkou. Podívejme se, jaký je mezi nimi rozdíl.

 
Radiobudík dnes umí mnohem více než jen budit

Radiobudík dnes umí mnohem více než jen budit

Radiobudíky dávno nejsou nevzhledné krabičky s agresivními červenými číslicemi a nekvalitním tunerem. Dnešní přístroje skvěle vypadají a umí toho mnohem více, než si dokážete představit - nabíjet telefon, zobrazit fotky, promítnout čas na zeď, měřit a zobrazit teplotu nebo třeba přehrávat hudbu z pamětové karty nebo flash disku.

 
Domovní videotelefon nejen pro pocit bezpečí. Jak vybrat ten správný?

Domovní videotelefon nejen pro pocit bezpečí. Jak vybrat ten správný?

K pocitu bezpečí patří, že víte, kdo se pohybuje kolem vašeho domu. Nastat může například situace, kdy jste sama doma, a v pozdních hodinách vás překvapí nečekaná návštěva. Nebo naopak někoho netrpělivě očekáváte, ale musíte odejít. Jak pak zjistíte, jestli se nakonec ten někdo dostavil? Odpovědi mají společné jedno – domovní videotelefon.

 
Mikrovlnná trouba s párou má páru

Mikrovlnná trouba s párou má páru

Podle specialistů na výživu je vaření v páře jedním z nejzdravějších způsobů přípravy jídla. Zařízení na vaření párou v mikrovlnné troubě pracuje tak, že mikrovlny ohřívají pouze vodu a pokrm se pak vaří na páře. Tímto způsobem připravíte cokoliv – od ryb, přes maso a brambory až po zeleninu.

 
Chytré meteostanice vás překvapí - co všechno umí?

Chytré meteostanice vás překvapí - co všechno umí?

Meteostanice jsou velice praktickým pomocníkem v domácnosti. Někdo může namítat, že stanice, která prostě jen ukáže, kolik stupňů je zrovna venku, není nijak přelomová. Ale meteostanice toho umí mnohem více. Obzvláště ty chytré. V čem jsou odlišné od těch běžných a co všechno umí? Podle čeho je vybírat a komu se vyplatí? V následujícím článku najdete jejich hlavní výhody i informace o tom, za jaké ceny lze stanice pořídit.

 
Čtečky elektronických knih do postele, na chalupu i na pláž

Čtečky elektronických knih do postele, na chalupu i na pláž

Patříte mezi vášnivé čtenáře, kteří si čtením zpříjemňují cestování, dovolenou a vyplňují si tím každou volnou chvilku? Určitě jste někdy nechali rozečtenou knihu doma jen proto, že se vám ji jednoduše nechtělo tahat. Tyto problémy dnes už můžete hodit za hlavu. Stačí si pořídit čtečku elektronických knih a strčit tak celou knihovnu do kapsy!

 

Zpět na předchozí stránku

Reklama

Náš tip

Terasové dveře – spojení s přírodou

Přemýšlíte, jak propojit interiér s exteriérem? Krásným a přitom praktickým řešením jsou posuvné terasové dveře. Nabízíme 4 typy portálů včetně bezbariérového HS portálu.

 

SEDACÍ A LEHACÍ VAK XXXL

Rozkládací křeslo XXXL je velice praktické, jedním pohybem se vak rozloží a můžete spát jako v peřinkách. Hodí se na příležitostné přespání neočekávané návštěvy, nebo jen tak k lenošení. Originální sedací vaky pro děti i dospělé nakupujte přímo u českého výrobce Relax-vaky.cz.

 

Mluvící medvídek Vojtík

Medvídek má na sobě šest obrázků a pod každým se skrývá jedna pohádka. Měkký plyšový kamarád povypráví 6 pohádek a pomůže s usínáním. Stačí zmáčknout symbol a poslouchat.

 

Saténové povlečení české výroby

Vyberte si z více než 150 moderních i klasických vzorů kvalitního českého saténové povlečení. Moderní zapínání na zip či praní na 60°C je u našeho povlečení samozřejmostí.

 

Parní sprchové boxy vyrobené v Česku

Sprchové koupelnové zařízení 2 v 1 parní sprchový box je sprchový kout kombinovaný s parní saunou, která je připravena kdykoliv k použití. Teplota páry je nastavitelná od 25 - 60 °C. Česká výroba, odborná montáž, prodloužená záruka na 5 let.

 

Reklama

Firmy z oboru

ELEKTROINSTALACE A MONTÁŽE ezs

H+D elektromontáže nabízí elektroinstalace, návrhy a montáže zabezpečovacích zařízení Jablotron, inteligentní dům LOXONE a výrobu rozvaděčů.

Nejčtenější z této rubriky

Přenosné televize na cesty i na chalupu

Přenosné televize na cesty i na chalupu

Také máte někdy problém dohodnout se s partnerem, na jaký program se budete v televizi koukat? Je vám líto, že během vaření nemůžete sledovat svůj oblíbený seriál? Jedete na chalupu, kde není televize, a víte, že zrovna dávají film, který jste chtěli vidět? Nezoufejte, skvělým řešením je přenosná televize, která může být všude s vámi.

 

Co všechno umí multimediální centra

Co všechno umí multimediální centra

Technika jde neustále kupředu a její vývoj je nezadržitelný. Pokud s ní držíte krok, dokážete využívat všech vymožeností, které se objevují na trhu. Hitem poslední doby se stalo například multimediální centrum, které je možné definovat jako malý počítač kombinující hned několik zařízení – přehrávač filmů, hudby, DVD, Blue-ray nebo DVB-T tuner.

 

Chcete novou televizi? LCD, plazmu, LED nebo snad 3D?

Chcete novou televizi? LCD, plazmu, LED nebo snad 3D?

Rádi byste si pořídili nový televizor, ale netušíte, podle čeho vybírat? Zda plazmu či LCD, co je to LED televize nebo co můžete očekávat od televizí 3D? Poradíme vám, jaké výhody a nevýhody jednotlivé technologie přinášejí, i informace, jak fungují nebo co znamenají základní pojmy, s nimiž se setkáte při jejich výběru.

 

I Hi-Fi věž má mít své místo

I Hi-Fi věž má mít své místo

Snad v každé domácnosti dnes najdete nějaké to rádio, CD přehrávač nebo celou Hi-Fi sestavu. Ovšem, kam takový Hi-Fi systém umístit, aby nejen nepřekážel, ale především, abychom mohli využít všech vlastností, které nám nabízí? A jaký Hi-Fi stolek vybrat, aby byl poslech hudby opravdu kvalitní?

 

Vybíráme elektrický zubní kartáček

Vybíráme elektrický zubní kartáček

Základním účelem čištění zubů je odstranění plaku. Čistíte si zuby klasickým zubním kartáčkem nebo v moderním duchu elektrickým, kterému se říká také sonický? Zní to možná tajemně, nejde však o výkon, ale o skutečnost, že při čištění elektrickým kartáčkem vzniká také zvuk. Sonický pochází z anglického slova sonic – zvuk.

 

Ideální prostor pro televizi

Ideální prostor pro televizi

Je jen velmi málo domácností, ve kterých by chyběla televize. Kde má své místo nyní? V minulosti jsme byli zvyklí, že televizní přístroj příliš neměnil tvar, ale najednou se objevily ploché obrazovky. Změna tvaru přináší i nová řešení interiéru, která nabízejí netušené možnosti, ale také nová úskalí.

 

Přijímáme televizi ze satelitu

Přijímáme televizi ze satelitu

„Mít satelit“ bylo už na sklonku socialistické éry velmi „in“, jak bychom řekli dnes. S pozdějším rozvojem kabelových televizí tato módní vlna poněkud ustoupila, přesto však vlastnictví satelitního přijímače není v současnosti ničím neobvyklým.

 

Radiobudík dnes umí mnohem více než jen budit

Radiobudík dnes umí mnohem více než jen budit

Radiobudíky dávno nejsou nevzhledné krabičky s agresivními červenými číslicemi a nekvalitním tunerem. Dnešní přístroje skvěle vypadají a umí toho mnohem více, než si dokážete představit - nabíjet telefon, zobrazit fotky, promítnout čas na zeď, měřit a zobrazit teplotu nebo třeba přehrávat hudbu z pamětové karty nebo flash disku.

 

Další z této rubriky

Domácí elektrická vinotéka

Domácí elektrická vinotéka

Ačkoliv nápojem číslo jedna u nás zůstává pivo, spotřeba vína v České republice postupně roste. A nejde přitom jen o kvantitu, zvyšuje se i náročnost spotřebitelů. Stále více lidí si kupuje kvalitní značková vína a rozšiřuje se také jakási vinná kultura, tedy povědomí o tom, jak víno správně konzumovat a uchovávat.

 

Hybridní televize a převrat v televizní zábavě

Hybridní televize a převrat v televizní zábavě

Pod pojmem hybridní televize si toho řada z nás moc nevybaví. Není to však nic tak složitého, jak by se mohlo zdát. Hybridní televize je zjednodušeně řečeno zařízení, které v sobě spojuje televizi a počítač a údajně způsobí převrat na poli televizní zábavy. V čem je tedy hybridní vysílání tak jedinečné a co konkrétně je možné od hybridní televize očekávat v praxi?

 

4 tipy, čím udělat radost o Vánocích náctiletým

4 tipy, čím udělat radost o Vánocích náctiletým

Máte doma teenagera – přesněji řečeno pořádného puberťáka – a přemýšlíte, čím mu udělat opravdovou radost o Vánocích či narozeninách? Vaše dítko by nejlépe chtělo tetování, nejnovější mobil a novou garderobu? Máme pro vás několik tipů, které by vám při výběru dárku mohly přijít vhod.

 

Newag slaví 19 let a nabízí vysavač Garagevac se slevou 19 %!

Newag slaví 19 let a nabízí vysavač Garagevac se slevou 19 %!

Společnost Newag s.r.o., přední dodavatel centrálních vysavačů, působí na trhu již 19 let. Pro návštěvníky Mezinárodního stavebního veletrhu IBF v Brně proto připravila mimořádnou nabídku - malý centrální vysavač Garagevac se slevou 19 %! Pro získání slevy stačí do objednávky na stránkách www.garagevac.cz zadat kód 398d684s.

 

Trendy v oblasti televizí pro rok 2014

Trendy v oblasti televizí pro rok 2014

Technika se neustále vyvíjí a tak dnes už v oblasti televizí nejsou plazmové, LED či full HD televize ničím neobvyklým. Veletrh spotřební elektroniky CES 2014 poodhalil, jakým směrem se budou ubírat trendy ve světě televizí. Televizím budou kralovat zakřivené TV, zdokonalené smart TV a velký důraz bude kladen i na kvalitnější obraz.

 

Má ještě smysl kupovat klasickou televizi?

Má ještě smysl kupovat klasickou televizi?

Reklamy to na nás hrnou – televize se superkontrastními LCD displeji, nedostižně dokonalé plazmové obrazovky, HD ready a HDTV… Ale jaká je realita?

 

Umřel vám náhle notebook? Nemusí to být tak zlé...

Umřel vám náhle notebook? Nemusí to být tak zlé...

Moderní elektronika se vyznačuje mnohem vyšší spolehlivostí, než tomu bývalo dříve. Přesto se nevyplácí spoléhat se na statistiky, jedná-li se o elektronické přístroje, které používáme ke každodenní práci. Mezi taková zařízení patří například notebooky.

 

Kupujeme plazmovou televizi

Kupujeme plazmovou televizi

Dnes už bychom u nás jen stěží našli domácnost bez televize. Zábavní technika, nabízející pasivní odpočinek i rozptýlení, doslova pronikla do celého spektra všech sociálních vrstev. A zatímco ti méně majetní se spokojí s „klasikou“, jedinci, sledující trend a vývoj nových technologií, volí mnohem elegantnější řešení – rozměrné plazmové televize.

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

Mapa webu | nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
TOPlist RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom