Reklama

Umřel vám náhle notebook? Nemusí to být tak zlé...

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

17.03.2014

Moderní elektronika se vyznačuje mnohem vyšší spolehlivostí, než tomu bývalo dříve. Přesto se nevyplácí spoléhat se na statistiky, jedná-li se o elektronické přístroje, které používáme ke každodenní práci. Mezi taková zařízení patří například notebooky.

Přestože jsou moderní notebooky světových značek Acer, Asus či HP na vysoké technické úrovni, může se kdykoli bez varování náš počítač plný programů a cenných dat odmlčet. V tu chvíli nastává vážný problém, který je potřeba co nejrychleji řešit. Jednou z možností je nákup nového notebooku, který ale nevyřeší naši potřebu co nejrychleji pokračovat v práci, pokud jsme zanechali na disku starého notebooku desítky programů a hromady našich dat. Není-li náš stávající notebook ještě beznadějně morálně zastaralý, pak je obvykle nejen levnějším, ale především efektivnějším řešením jeho rychlá oprava. Díky tomu pak můžeme ihned pokračovat v přerušené práci bez nutnosti časově náročné instalace programů a dolování dat z hloubi starého disku. Kde však hledat kvalifikovaný servis notebooků, který zajistí nepříliš drahou a hlavně rychlou opravu pokaženého přístroje.

Jak najít rychle spolehlivý, levný a rychlý servis pro váš notebook?

Kvalitní a rychlý servis zaměřený na opravy notebooků není v každém městě. Naproti tomu ne každý servis notebooků je schopen provádět kvalifikované a kvalitní opravy notebooků za přijatelné ceny. Někde se ceny oprav pohybují tak příliš vysoko, jinde činí čekací doby na opravy až tři týdny. Mnoho neznačkových servisních firem opravuje notebooky tak, že rozebírá a pro opravy používá náhradní díly pro notebooky ze starých přístrojů, vydolovaných na smetištích a likvidačních skladech. Tímto způsobem lze řadu závad levně opravit, horší je to ale se zárukami a životností vyměněných součástek. 

Proto je určitě lepším řešením obrátit se na servis notebooků, který má k dispozici originální náhradní díly na notebooky různých značek a na opravené přístroje poskytuje standardní záruky. Určitým měřítkem kvality by měla být také historie servisní firmy, kvalifikovaný tým techniků a moderní technické vybavení.

Jednou z firem, která podle našeho názoru výše uvedená kritéria splňuje, je námi navštívená firma ABAX servisní centrum, která poskytuje službu servis notebooků celoplošně v celé České republice již dlouhých 18 let. Požádali jsme ředitele firmy Ing. Venhudu, aby nám stručně představil nabídku servisních služeb a specifikoval, co dělá firma jinak než konkurence.

„Servisní firma ABAX překlenuje problém velké vzdálenosti centrálně lokalizovaných servisních firem, orientovaných na jednotlivé značky, od většiny koncových uživatelů notebooků,” říká Ing. Venhuda. Díky propracovanému systému logistiky firma zcela zdarma sváží porouchané notebooky, tablety a datová zařízení od uživatelů v celé České republice, podrobuje je vstupní diagnostice (tato je také zdarma), provede po odsouhlašení zákazníkem jejich opravu a opět zařízení zákazníkovi dovezou až domů či do firmy. Tento zavedený systém je výhodný nejen pro domácí uživatele, ale také pro firemní klientelu, kde pověřený správce výpočetní techniky nemusí zajišťovat pro zařízení různých značek servis u různých společností, ale jedná s jediným stálým servisním partnerem.

Značný počet servisních zakázek (od roku 1996 prošlo rukama techniků již přes 250 tisíc notebooků a jiných kusů výpočetní techniky) vedl k potřebě specializace servisních techniků na konkrétní značky. Firmu tak tvoří několik servisních oddělení, nazvaných podle značky, na kterou se technici specializují.

Acer, Asus, HP – servis notebooků řady značek pod jednou střechou

Jádro servisních služeb tvoří servis pro nejvíce prodávané značky notebooků :

Acer servis - opravy a servis notebooků Acer, které jsou nejpočetněji zastoupené na našem trhu. K opravám se zde používají originální náhradní díly pro notebooky Acer.

Asus servis - opravy a servis notebooků Asus, které jsou v prodejnosti těsně za prvně jmenovanou značkou. Originální náhradní díly Asus jsou zárukou dlouhé životnosti těchto opravených notebooků.

HP servis - opravy a servis notebooků HP, což je značka s dlouhou historií a v posledních letech také s vysokou kvalitou přístrojů. 

Samsung servis - opravy a servis notebooků, ale také tabletů Samsung, které se především díky přístrojům s operačním systémem Android stávají pomalu rekordmany v prodejnosti.

Lenovo servis - opravy a servis notebooků Lenovo, značky oblíbené především u firemní klientely.

Sony servis - opravy a servis notebooků Sony, které jsou oblíbené především díky svému modernímu designu a integraci nejnovějších technologií.

Dell servis - opravy a servis notebooků Dell, značky zejména businessmanů.

Fujitsu servis - opravy a servis notebooků Fujitsu – v posledních letech se již příliš neobjevují.

Toshiba servis - opravy a servis notebooků Toshiba, konzervativní značky s konzervativním designem notebooků, ale vysokou spolehlivostí přístrojů.

- opravy, servis a náhradní díly pro notebooky dalších značek

Pro uživatele, kteří se cítí odborně zdatní ke svépomocnému provedení opravy, firma ABAX nabízí také náhradní díly pro notebooky různých značek.

Servis si pro porouchaný notebook zdarma přijede, opraví a zase jej zdarma přiveze

Servisní centrum ABAX nemusíte osobně navštívit. Pokud vyplníte na internetových stránkách www.abax.cz formulář a vyžádáte si dopravu notebooku k opravě, notebook pouze připravíte podle zaslaných pokynů na vyzvednutí. Do druhého pracovního dne od odeslání objednávky notebook vyzvedne spolehlivý kurýr a zdarma jej doručí do servisního centra ABAX, kde servisní technici provedou diagnostiku. Tato je na rozdíl od většiny jiných servisních firem také zdarma. Poté vám pověřený technik předloží cenovovou nabídku na opravu, tedy cenu za práci i náhradní díly. Budete-li s návrhem souhlasit, kvalifikovaný servisní technik notebook neprodleně opraví. Po opravě vám bude notebook doručen na předem určené místo. 

Právě ušetřený čas zákazníka je tím zásadním, co podle našeho názoru odlišuje jednotlivé poskytovatele nejrůznějších služeb. Výjimkou nejsou ani servisní služby pro výpočetní techniku. Dnes není problémem zakoupit nové zařízení, když se předchozí pokazí. Ovšem čas potřebný pro uvedení přístroje do stavu, v němž může uživatel pokračovat v přerušení práci, má často větší cenu než nový přístroj samotný. Proto je někdy výhodnější ušetřit si dlouhé hodiny a dny věnované instalaci mnoha programů a dat. Jestliže nám ještě včera notebook dobře sloužil, bude možná stejně tak dobře sloužit i zítra, necháme-li jej rychle a levně opravit kvalifikovaným odborníkem. Ušetřený čas a starosti za to jistě stojí.

ABAX servisní centrum s.r.o. – celoplošný servis notebooků se svozem zdarma z celé ČR

Tel. 596 622 622, e-mail : servis@abax.cz

- PR článek -

Článek byl zobrazen 8274 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

Další články na téma Elektronika

Přenosné DVD doma i na cestách

Přenosné DVD doma i na cestách

Videorekordéry se z domácností pomalu vytrácejí a stále více je nahrazuje nové médium – DVD („Digital Versatile Disc“ nebo „Digital Video Disc“). Ovšem ještě než se „dívídýčka“ stihla mezi lidmi zabydlet, objevili se další kandidáti na nástupnický trůn záznamu a přehrávání obrazu – neúspěšný HD-DVD a prozatím zřejmě vítězný Blu-ray.

 
Bezpečné bydlení nejen pro seniory

Bezpečné bydlení nejen pro seniory

Víte jak upravit a případně dovybavit byt pro seniora nebo hůře pohyblivého člena rodiny? S přibývajícím věkem se nároky uživatele konkrétního bytu mění a to, co dříve nebylo problémem, dnes může být nepřekonatelnou překážkou. Naštěstí existuje spousta drobných pomocníků, díky nimž je možné byt seniora proměnit tak, aby vyhovoval z hlediska komfortu i bezpečnosti.

 
Ideální prostor pro televizi

Ideální prostor pro televizi

Je jen velmi málo domácností, ve kterých by chyběla televize. Kde má své místo nyní? V minulosti jsme byli zvyklí, že televizní přístroj příliš neměnil tvar, ale najednou se objevily ploché obrazovky. Změna tvaru přináší i nová řešení interiéru, která nabízejí netušené možnosti, ale také nová úskalí.

 
Čištění a náprava poškrábaných CD a DVD nosičů

Čištění a náprava poškrábaných CD a DVD nosičů

Chtěli jste si doma pustit oblíbenou hudbu, nebo si prohlédnout fotky z dovolené, ale zjistili jste, že se dané CD nebo DVD v mechanice nenačítá, nebo jak se říká „skáče“? Zatím není důvod propadat panice, že jsou veškerá data nenávratně ztracena. Existuje totiž několik šikovných pomocníků, kteří nám mohou pomoci problém poškrábaného či špinavého disku vyřešit.

 
Jak zatočit s alergeny v každé domácnosti?

Jak zatočit s alergeny v každé domácnosti?

Dýchat čistý a zdravý vzduch je důležité nejen pro alergiky. V dnešní době se hodně zaměřujeme na zdravý životní styl. Všichni, kteří se snaží žít zdravě, přemýšlí nad vyváženým jídelníčkem z kvalitních potravin a snaží se mít dostatek pohybu. Často opomíjeným faktem je, že dýcháme vzduch plný smogu, nečistot a alergenů. Přitom dýchání nás udržuje při životě.

 
Vybíráme elektrický zubní kartáček

Vybíráme elektrický zubní kartáček

Základním účelem čištění zubů je odstranění plaku. Čistíte si zuby klasickým zubním kartáčkem nebo v moderním duchu elektrickým, kterému se říká také sonický? Zní to možná tajemně, nejde však o výkon, ale o skutečnost, že při čištění elektrickým kartáčkem vzniká také zvuk. Sonický pochází z anglického slova sonic – zvuk.

 
Nepodceňujte akustiku místnosti

Nepodceňujte akustiku místnosti

Pokud chcete mít z poslechu audio systému nebo domácího kina dokonalý požitek, nevyhnete se některým úpravám vašeho bytu či domu. I ta sebelepší aparatura ze sebe nevydá maximum, nebudete-li se zabývat akustikou místnosti.

 
Mikrovlnná trouba s párou má páru

Mikrovlnná trouba s párou má páru

Podle specialistů na výživu je vaření v páře jedním z nejzdravějších způsobů přípravy jídla. Zařízení na vaření párou v mikrovlnné troubě pracuje tak, že mikrovlny ohřívají pouze vodu a pokrm se pak vaří na páře. Tímto způsobem připravíte cokoliv – od ryb, přes maso a brambory až po zeleninu.

 

Zpět na předchozí stránku

Reklama

Náš tip

Nepropustné chrániče matrací

Chránič matrace výrazně prodlouží životnost Vaší matrace. Vybírat můžete z různých povrchových materiálů: klasické froté, 100% bavlna nebo moderní molton či tencel.

 

Terakotový pomalý hrnec JATA

Terakotový pomalý hrnec s kapacitou 5 l. Terakotová nádoba - přírodní materiál se skvělými vlastnostmi pro zdravé vaření. Terakotovou nádobu je možné také použit samostatně, např. v troubě při teplotě až 250 °C. LCD Display. Časovač až na 20 hod. Ideální pro 5 až 6 osob.

 

Co pod stromeček? Poukázku!

Máte doma nadšence do jezírek, zahradníka nebo chovatele a sháníte dárky na poslední chvíli? U nás si určitě vybere. Za poukaz lze pořídit cokoli od bakterií do jezírek přes kompostéry až po zeolit.

 

Matrace Store – vše pro zdravé spaní

Specializovaný eshop na matrace, rošty do postele, chrániče, anatomické polštáře a postele. Odborně poradíme při výběru správné matrace pro Vás. Nyní akce „matrace doprava zdarma“!

 

Přírodní ručně vyráběná mýdla

Mýdla značky BalneoPeat jsou vyráběnná z nejkvalitnějších surovin, rašeliny a českých bylin. Jsou skvělá pro citlivou pokožku se sklony k ekzémům, lupence a akné.

 

Reklama

Firmy z oboru

ELEKTROINSTALACE A MONTÁŽE ezs

H+D elektromontáže nabízí elektroinstalace, návrhy a montáže zabezpečovacích zařízení Jablotron, inteligentní dům LOXONE a výrobu rozvaděčů.

Nejčtenější z této rubriky

Přenosné televize na cesty i na chalupu

Přenosné televize na cesty i na chalupu

Také máte někdy problém dohodnout se s partnerem, na jaký program se budete v televizi koukat? Je vám líto, že během vaření nemůžete sledovat svůj oblíbený seriál? Jedete na chalupu, kde není televize, a víte, že zrovna dávají film, který jste chtěli vidět? Nezoufejte, skvělým řešením je přenosná televize, která může být všude s vámi.

 

Co všechno umí multimediální centra

Co všechno umí multimediální centra

Technika jde neustále kupředu a její vývoj je nezadržitelný. Pokud s ní držíte krok, dokážete využívat všech vymožeností, které se objevují na trhu. Hitem poslední doby se stalo například multimediální centrum, které je možné definovat jako malý počítač kombinující hned několik zařízení – přehrávač filmů, hudby, DVD, Blue-ray nebo DVB-T tuner.

 

I Hi-Fi věž má mít své místo

I Hi-Fi věž má mít své místo

Snad v každé domácnosti dnes najdete nějaké to rádio, CD přehrávač nebo celou Hi-Fi sestavu. Ovšem, kam takový Hi-Fi systém umístit, aby nejen nepřekážel, ale především, abychom mohli využít všech vlastností, které nám nabízí? A jaký Hi-Fi stolek vybrat, aby byl poslech hudby opravdu kvalitní?

 

Chcete novou televizi? LCD, plazmu, LED nebo snad 3D?

Chcete novou televizi? LCD, plazmu, LED nebo snad 3D?

Rádi byste si pořídili nový televizor, ale netušíte, podle čeho vybírat? Zda plazmu či LCD, co je to LED televize nebo co můžete očekávat od televizí 3D? Poradíme vám, jaké výhody a nevýhody jednotlivé technologie přinášejí, i informace, jak fungují nebo co znamenají základní pojmy, s nimiž se setkáte při jejich výběru.

 

Vybíráme elektrický zubní kartáček

Vybíráme elektrický zubní kartáček

Základním účelem čištění zubů je odstranění plaku. Čistíte si zuby klasickým zubním kartáčkem nebo v moderním duchu elektrickým, kterému se říká také sonický? Zní to možná tajemně, nejde však o výkon, ale o skutečnost, že při čištění elektrickým kartáčkem vzniká také zvuk. Sonický pochází z anglického slova sonic – zvuk.

 

Ideální prostor pro televizi

Ideální prostor pro televizi

Je jen velmi málo domácností, ve kterých by chyběla televize. Kde má své místo nyní? V minulosti jsme byli zvyklí, že televizní přístroj příliš neměnil tvar, ale najednou se objevily ploché obrazovky. Změna tvaru přináší i nová řešení interiéru, která nabízejí netušené možnosti, ale také nová úskalí.

 

Přijímáme televizi ze satelitu

Přijímáme televizi ze satelitu

„Mít satelit“ bylo už na sklonku socialistické éry velmi „in“, jak bychom řekli dnes. S pozdějším rozvojem kabelových televizí tato módní vlna poněkud ustoupila, přesto však vlastnictví satelitního přijímače není v současnosti ničím neobvyklým.

 

Radiobudík dnes umí mnohem více než jen budit

Radiobudík dnes umí mnohem více než jen budit

Radiobudíky dávno nejsou nevzhledné krabičky s agresivními červenými číslicemi a nekvalitním tunerem. Dnešní přístroje skvěle vypadají a umí toho mnohem více, než si dokážete představit - nabíjet telefon, zobrazit fotky, promítnout čas na zeď, měřit a zobrazit teplotu nebo třeba přehrávat hudbu z pamětové karty nebo flash disku.

 

Další z této rubriky

Dokonalý zvuk z neviditelných reproduktorů

Dokonalý zvuk z neviditelných reproduktorů

Milujete kvalitní zvuk, ale nechcete mít domov plný repro bedýnek? Právě pro vás stvořila americká společnost Stealth Acoustic úplně neviditelné reproduktory. Dají se snadno zabudovat do zdi nebo do stropu tak, že po nich nezůstane ani památky.

 

V dřevostavbě je centrální vysavač doma

V dřevostavbě je centrální vysavač doma

Jako výkonný, tichý a praktický pomocník se v domácnostech centrální vysavač osvědčuje už déle než půl století. Nejen usnadňuje udržování čistoty v bytě či rodinném domě, ale hlavně tak činí se zcela mimořádnou účinností, pohodlně a bez víření prachu.

 

Kdy se dočkáme HDTV?

Kdy se dočkáme HDTV?

Hodně se o ní mluví, ale zatím, jak se říká, skutek utek. Alespoň tedy u nás. HDTV nebo-li „High-definition Television“ znamená „televize s vysokým rozlišením“. Účelem tohoto systému, vyvíjeného již od poloviny 80. let 20. století, je přivést na domácí televizní obrazovky kvalitu, která by se vyrovnala klasickém 35 mm filmovému pásu.

 

Jak se připojit doma k internetu

Jak se připojit doma k internetu

Možná už delší dobu uvažujete při surfování v práci, že byste si mohli pořídit internet také domů, možná jen uvažujete o změně stávajícího připojení… Z čeho můžete v dnešní dynamické době vybírat?

 

Pod modrými paprsky

Pod modrými paprsky

Zatímco „dívídýčka“ se stala masovou záležitostí a filmy na DVD se prodávají v supermarketech za 38,- korun, pomalu vyvstává otázka, co dál. Nyní to vypadá, že novým vítězem nosičů videa a dat jsou blu-ray disky, jejichž název je mírně zkráceným „blue-ray“, tedy modrý paprsek.

 

Savec domácí aneb mazlíček bez rizika

Savec domácí aneb mazlíček bez rizika

Mazlíček, o kterém bude řeč, se vymyká jakýmkoli představám o chovaném zvířátku. Nepotřebuje se venčit, neštěká, nemňouká, nevyžaduje plnou misku ani naši pozornost. Naopak! Přijde, jen když my sami chceme a žere to, čeho se potřebujeme zbavit. Ideální. Pokud chcete mít zároveň klid i dobrý pocit z úklidu, pořiďte si savce domácího, jinak také přezdívaného centrální vysavač.

 

Kam se posouvá příjem televizního vysílání?

Kam se posouvá příjem televizního vysílání?

Televize je běžnou součástí našeho života, pro někoho až téměř základní. Přesto má stále jen málo lidí přehled o nových způsobech televizního vysílání a řada pojmů se jim plete. Pokud se tedy chceme dívat na televizi, máme hned několik možností.

 

Ozvučení rodinného domu a bytu

Ozvučení rodinného domu a bytu

V dnešním článku Vás seznámíme se současnými moderními možnostmi v oblasti plošného ozvučování a zaměříme se hlavně na ozvučení našich příbytků.

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

Mapa webu | nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
TOPlist RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom