Reklama

Umřel vám náhle notebook? Nemusí to být tak zlé...

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

17.03.2014

Moderní elektronika se vyznačuje mnohem vyšší spolehlivostí, než tomu bývalo dříve. Přesto se nevyplácí spoléhat se na statistiky, jedná-li se o elektronické přístroje, které používáme ke každodenní práci. Mezi taková zařízení patří například notebooky.

Přestože jsou moderní notebooky světových značek Acer, Asus či HP na vysoké technické úrovni, může se kdykoli bez varování náš počítač plný programů a cenných dat odmlčet. V tu chvíli nastává vážný problém, který je potřeba co nejrychleji řešit. Jednou z možností je nákup nového notebooku, který ale nevyřeší naši potřebu co nejrychleji pokračovat v práci, pokud jsme zanechali na disku starého notebooku desítky programů a hromady našich dat. Není-li náš stávající notebook ještě beznadějně morálně zastaralý, pak je obvykle nejen levnějším, ale především efektivnějším řešením jeho rychlá oprava. Díky tomu pak můžeme ihned pokračovat v přerušené práci bez nutnosti časově náročné instalace programů a dolování dat z hloubi starého disku. Kde však hledat kvalifikovaný servis notebooků, který zajistí nepříliš drahou a hlavně rychlou opravu pokaženého přístroje.

Jak najít rychle spolehlivý, levný a rychlý servis pro váš notebook?

Kvalitní a rychlý servis zaměřený na opravy notebooků není v každém městě. Naproti tomu ne každý servis notebooků je schopen provádět kvalifikované a kvalitní opravy notebooků za přijatelné ceny. Někde se ceny oprav pohybují tak příliš vysoko, jinde činí čekací doby na opravy až tři týdny. Mnoho neznačkových servisních firem opravuje notebooky tak, že rozebírá a pro opravy používá náhradní díly pro notebooky ze starých přístrojů, vydolovaných na smetištích a likvidačních skladech. Tímto způsobem lze řadu závad levně opravit, horší je to ale se zárukami a životností vyměněných součástek. 

Proto je určitě lepším řešením obrátit se na servis notebooků, který má k dispozici originální náhradní díly na notebooky různých značek a na opravené přístroje poskytuje standardní záruky. Určitým měřítkem kvality by měla být také historie servisní firmy, kvalifikovaný tým techniků a moderní technické vybavení.

Jednou z firem, která podle našeho názoru výše uvedená kritéria splňuje, je námi navštívená firma ABAX servisní centrum, která poskytuje službu servis notebooků celoplošně v celé České republice již dlouhých 18 let. Požádali jsme ředitele firmy Ing. Venhudu, aby nám stručně představil nabídku servisních služeb a specifikoval, co dělá firma jinak než konkurence.

„Servisní firma ABAX překlenuje problém velké vzdálenosti centrálně lokalizovaných servisních firem, orientovaných na jednotlivé značky, od většiny koncových uživatelů notebooků,” říká Ing. Venhuda. Díky propracovanému systému logistiky firma zcela zdarma sváží porouchané notebooky, tablety a datová zařízení od uživatelů v celé České republice, podrobuje je vstupní diagnostice (tato je také zdarma), provede po odsouhlašení zákazníkem jejich opravu a opět zařízení zákazníkovi dovezou až domů či do firmy. Tento zavedený systém je výhodný nejen pro domácí uživatele, ale také pro firemní klientelu, kde pověřený správce výpočetní techniky nemusí zajišťovat pro zařízení různých značek servis u různých společností, ale jedná s jediným stálým servisním partnerem.

Značný počet servisních zakázek (od roku 1996 prošlo rukama techniků již přes 250 tisíc notebooků a jiných kusů výpočetní techniky) vedl k potřebě specializace servisních techniků na konkrétní značky. Firmu tak tvoří několik servisních oddělení, nazvaných podle značky, na kterou se technici specializují.

Acer, Asus, HP – servis notebooků řady značek pod jednou střechou

Jádro servisních služeb tvoří servis pro nejvíce prodávané značky notebooků :

Acer servis - opravy a servis notebooků Acer, které jsou nejpočetněji zastoupené na našem trhu. K opravám se zde používají originální náhradní díly pro notebooky Acer.

Asus servis - opravy a servis notebooků Asus, které jsou v prodejnosti těsně za prvně jmenovanou značkou. Originální náhradní díly Asus jsou zárukou dlouhé životnosti těchto opravených notebooků.

HP servis - opravy a servis notebooků HP, což je značka s dlouhou historií a v posledních letech také s vysokou kvalitou přístrojů. 

Samsung servis - opravy a servis notebooků, ale také tabletů Samsung, které se především díky přístrojům s operačním systémem Android stávají pomalu rekordmany v prodejnosti.

Lenovo servis - opravy a servis notebooků Lenovo, značky oblíbené především u firemní klientely.

Sony servis - opravy a servis notebooků Sony, které jsou oblíbené především díky svému modernímu designu a integraci nejnovějších technologií.

Dell servis - opravy a servis notebooků Dell, značky zejména businessmanů.

Fujitsu servis - opravy a servis notebooků Fujitsu – v posledních letech se již příliš neobjevují.

Toshiba servis - opravy a servis notebooků Toshiba, konzervativní značky s konzervativním designem notebooků, ale vysokou spolehlivostí přístrojů.

- opravy, servis a náhradní díly pro notebooky dalších značek

Pro uživatele, kteří se cítí odborně zdatní ke svépomocnému provedení opravy, firma ABAX nabízí také náhradní díly pro notebooky různých značek.

Servis si pro porouchaný notebook zdarma přijede, opraví a zase jej zdarma přiveze

Servisní centrum ABAX nemusíte osobně navštívit. Pokud vyplníte na internetových stránkách www.abax.cz formulář a vyžádáte si dopravu notebooku k opravě, notebook pouze připravíte podle zaslaných pokynů na vyzvednutí. Do druhého pracovního dne od odeslání objednávky notebook vyzvedne spolehlivý kurýr a zdarma jej doručí do servisního centra ABAX, kde servisní technici provedou diagnostiku. Tato je na rozdíl od většiny jiných servisních firem také zdarma. Poté vám pověřený technik předloží cenovovou nabídku na opravu, tedy cenu za práci i náhradní díly. Budete-li s návrhem souhlasit, kvalifikovaný servisní technik notebook neprodleně opraví. Po opravě vám bude notebook doručen na předem určené místo. 

Právě ušetřený čas zákazníka je tím zásadním, co podle našeho názoru odlišuje jednotlivé poskytovatele nejrůznějších služeb. Výjimkou nejsou ani servisní služby pro výpočetní techniku. Dnes není problémem zakoupit nové zařízení, když se předchozí pokazí. Ovšem čas potřebný pro uvedení přístroje do stavu, v němž může uživatel pokračovat v přerušení práci, má často větší cenu než nový přístroj samotný. Proto je někdy výhodnější ušetřit si dlouhé hodiny a dny věnované instalaci mnoha programů a dat. Jestliže nám ještě včera notebook dobře sloužil, bude možná stejně tak dobře sloužit i zítra, necháme-li jej rychle a levně opravit kvalifikovaným odborníkem. Ušetřený čas a starosti za to jistě stojí.

ABAX servisní centrum s.r.o. – celoplošný servis notebooků se svozem zdarma z celé ČR

Tel. 596 622 622, e-mail : servis@abax.cz

- PR článek -

Článek byl zobrazen 8177 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

Další články na téma Elektronika

Jak zatočit s alergeny v každé domácnosti?

Jak zatočit s alergeny v každé domácnosti?

Dýchat čistý a zdravý vzduch je důležité nejen pro alergiky. V dnešní době se hodně zaměřujeme na zdravý životní styl. Všichni, kteří se snaží žít zdravě, přemýšlí nad vyváženým jídelníčkem z kvalitních potravin a snaží se mít dostatek pohybu. Často opomíjeným faktem je, že dýcháme vzduch plný smogu, nečistot a alergenů. Přitom dýchání nás udržuje při životě.

 
Retro poslech hudby - retro gramofony a rádia

Retro poslech hudby - retro gramofony a rádia

Veškeré věci podléhají módním trendům a nejinak je tomu i v oblasti spotřební elektroniky. V kurzu je nyní retro, všechny milovníky hudby a starých časů tak jistě potěší retro rádia a přehrávače, které vypadají jako z dob našich dědečků a babiček. Elektronika ukrytá uvnitř už ovšem tak zastaralá není a vy si tak můžete užívat kvalitního zvuku současnosti.

 
Co všechno umí multimediální centra

Co všechno umí multimediální centra

Technika jde neustále kupředu a její vývoj je nezadržitelný. Pokud s ní držíte krok, dokážete využívat všech vymožeností, které se objevují na trhu. Hitem poslední doby se stalo například multimediální centrum, které je možné definovat jako malý počítač kombinující hned několik zařízení – přehrávač filmů, hudby, DVD, Blue-ray nebo DVB-T tuner.

 
Chraňte se před elektrosmogem!

Chraňte se před elektrosmogem!

V našich domácnostech přibývá v průběhu let stále více elektrických a elektronických přístrojů. Elektromagnetická pole, která jejich činností vznikají, nazýváme elektrosmogem. Mnozí lékaři varují před jeho negativními účinky, a tak bychom se před ním měli chránit alespoň v ložnici.

 
Fotorámečky v digitálním věku

Fotorámečky v digitálním věku

Digitální fotografie již pořizování snímků na film jasně vytlačila. Stejně tak se mění i způsoby prezentace fotografií. Někdo už vůbec nemá klasická alba a na fotografie se dívá výhradně na monitoru počítače. Ani na návštěvu ke známým se již nenosí album, ale spíše notebook nebo pouze vhodné paměťové médium.

 
Vybíráme elektrický zubní kartáček

Vybíráme elektrický zubní kartáček

Základním účelem čištění zubů je odstranění plaku. Čistíte si zuby klasickým zubním kartáčkem nebo v moderním duchu elektrickým, kterému se říká také sonický? Zní to možná tajemně, nejde však o výkon, ale o skutečnost, že při čištění elektrickým kartáčkem vzniká také zvuk. Sonický pochází z anglického slova sonic – zvuk.

 
Trendy v oblasti televizí pro rok 2014

Trendy v oblasti televizí pro rok 2014

Technika se neustále vyvíjí a tak dnes už v oblasti televizí nejsou plazmové, LED či full HD televize ničím neobvyklým. Veletrh spotřební elektroniky CES 2014 poodhalil, jakým směrem se budou ubírat trendy ve světě televizí. Televizím budou kralovat zakřivené TV, zdokonalené smart TV a velký důraz bude kladen i na kvalitnější obraz.

 
Kupujeme LCD televizi

Kupujeme LCD televizi

Většina mladých rodin, sledujících poslední trendy ve světě technologií, se dnes již může pochlubit novou generací plochých televizorů. I díky blížící se digitalizaci jsou v domácnostech stále častěji klasické televizní přijímače nahrazovány plazmovými a LCD obrazovkami. A právě na ty druhé jmenované se dnes zaměříme.

 

Zpět na předchozí stránku

Reklama

Náš tip

Přírodní ručně vyráběná mýdla

Mýdla značky BalneoPeat jsou vyráběnná z nejkvalitnějších surovin, rašeliny a českých bylin. Jsou skvělá pro citlivou pokožku se sklony k ekzémům, lupence a akné.

 

Zimní thermo přikrývky

Zachumlejte se do lehké a přesto hřejivé zimní thermo přikrývky. Speciální technologie šití umožňuje vyšší udržení tepla při nižší hmotnosti přikrývky. Vyzkoušejte!

 

Matrace Store – vše pro zdravé spaní

Specializovaný eshop na matrace, rošty do postele, chrániče, anatomické polštáře a postele. Odborně poradíme při výběru správné matrace pro Vás. Nyní akce „matrace doprava zdarma“!

 

HLEDÁTE LUXUSNÍ POSTEL ČESKÉHO VÝROBCE

Luxusní postel MONA je určena pro oblíbené vysoké matrace, které poskytnou nejvyšší komfort spaní. Luxusní a pevný rám s vysokým čelem zajistí pevnost a stabilitu celé postele.

 

Sedací a lehací vak XXXL

Rozkládací křeslo XXXL je velice praktické, jedním pohybem se vak rozloží a můžete spát jako v peřinkách. Hodí se na příležitostné přespání neočekávané návštěvy, nebo jen tak k lenošení. Originální sedací vaky pro děti i dospělé nakupujte přímo u českého výrobce Relax-vaky.cz.

 

Minerální foukaná izolace ABD Izospol

Foukaná minerální vata IZOSPOL Granulát používaná pro tepelnou a zvukovou izolaci je za nejlepší cenu. Izolace foukanou minerální vatou je rychlá a dokonale pokryje celý izolovaný prostor. Vše bez nepořádku v domě.

 

Reklama

Firmy z oboru

ELEKTROINSTALACE A MONTÁŽE ezs

H+D elektromontáže nabízí elektroinstalace, návrhy a montáže zabezpečovacích zařízení Jablotron, inteligentní dům LOXONE a výrobu rozvaděčů.

Nejčtenější z této rubriky

Přenosné televize na cesty i na chalupu

Přenosné televize na cesty i na chalupu

Také máte někdy problém dohodnout se s partnerem, na jaký program se budete v televizi koukat? Je vám líto, že během vaření nemůžete sledovat svůj oblíbený seriál? Jedete na chalupu, kde není televize, a víte, že zrovna dávají film, který jste chtěli vidět? Nezoufejte, skvělým řešením je přenosná televize, která může být všude s vámi.

 

Co všechno umí multimediální centra

Co všechno umí multimediální centra

Technika jde neustále kupředu a její vývoj je nezadržitelný. Pokud s ní držíte krok, dokážete využívat všech vymožeností, které se objevují na trhu. Hitem poslední doby se stalo například multimediální centrum, které je možné definovat jako malý počítač kombinující hned několik zařízení – přehrávač filmů, hudby, DVD, Blue-ray nebo DVB-T tuner.

 

I Hi-Fi věž má mít své místo

I Hi-Fi věž má mít své místo

Snad v každé domácnosti dnes najdete nějaké to rádio, CD přehrávač nebo celou Hi-Fi sestavu. Ovšem, kam takový Hi-Fi systém umístit, aby nejen nepřekážel, ale především, abychom mohli využít všech vlastností, které nám nabízí? A jaký Hi-Fi stolek vybrat, aby byl poslech hudby opravdu kvalitní?

 

Vybíráme elektrický zubní kartáček

Vybíráme elektrický zubní kartáček

Základním účelem čištění zubů je odstranění plaku. Čistíte si zuby klasickým zubním kartáčkem nebo v moderním duchu elektrickým, kterému se říká také sonický? Zní to možná tajemně, nejde však o výkon, ale o skutečnost, že při čištění elektrickým kartáčkem vzniká také zvuk. Sonický pochází z anglického slova sonic – zvuk.

 

Chcete novou televizi? LCD, plazmu, LED nebo snad 3D?

Chcete novou televizi? LCD, plazmu, LED nebo snad 3D?

Rádi byste si pořídili nový televizor, ale netušíte, podle čeho vybírat? Zda plazmu či LCD, co je to LED televize nebo co můžete očekávat od televizí 3D? Poradíme vám, jaké výhody a nevýhody jednotlivé technologie přinášejí, i informace, jak fungují nebo co znamenají základní pojmy, s nimiž se setkáte při jejich výběru.

 

Ideální prostor pro televizi

Ideální prostor pro televizi

Je jen velmi málo domácností, ve kterých by chyběla televize. Kde má své místo nyní? V minulosti jsme byli zvyklí, že televizní přístroj příliš neměnil tvar, ale najednou se objevily ploché obrazovky. Změna tvaru přináší i nová řešení interiéru, která nabízejí netušené možnosti, ale také nová úskalí.

 

Přijímáme televizi ze satelitu

Přijímáme televizi ze satelitu

„Mít satelit“ bylo už na sklonku socialistické éry velmi „in“, jak bychom řekli dnes. S pozdějším rozvojem kabelových televizí tato módní vlna poněkud ustoupila, přesto však vlastnictví satelitního přijímače není v současnosti ničím neobvyklým.

 

Radiobudík dnes umí mnohem více než jen budit

Radiobudík dnes umí mnohem více než jen budit

Radiobudíky dávno nejsou nevzhledné krabičky s agresivními červenými číslicemi a nekvalitním tunerem. Dnešní přístroje skvěle vypadají a umí toho mnohem více, než si dokážete představit - nabíjet telefon, zobrazit fotky, promítnout čas na zeď, měřit a zobrazit teplotu nebo třeba přehrávat hudbu z pamětové karty nebo flash disku.

 

Další z této rubriky

Kupujeme LCD televizi

Kupujeme LCD televizi

Většina mladých rodin, sledujících poslední trendy ve světě technologií, se dnes již může pochlubit novou generací plochých televizorů. I díky blížící se digitalizaci jsou v domácnostech stále častěji klasické televizní přijímače nahrazovány plazmovými a LCD obrazovkami. A právě na ty druhé jmenované se dnes zaměříme.

 

Vybíráme elektrický zubní kartáček

Vybíráme elektrický zubní kartáček

Základním účelem čištění zubů je odstranění plaku. Čistíte si zuby klasickým zubním kartáčkem nebo v moderním duchu elektrickým, kterému se říká také sonický? Zní to možná tajemně, nejde však o výkon, ale o skutečnost, že při čištění elektrickým kartáčkem vzniká také zvuk. Sonický pochází z anglického slova sonic – zvuk.

 

Centrální vysavače s hadicí ve zdi a dalšími chytrými doplňky

Centrální vysavače s hadicí ve zdi a dalšími chytrými doplňky

Centrální vysavače jsou velmi populární mezi majiteli novostaveb. Značka Husky se stala průkopníkem tichého a účinného úklidu, při kterém se nevíří žádný prach. Už ani úklid schodiště není problém. Vše pomáhá zajistit 9 metrů dlouhá a lehká vysavačová hadice, doplněná o účinné nástavce.

 

Ideální prostor pro televizi

Ideální prostor pro televizi

Je jen velmi málo domácností, ve kterých by chyběla televize. Kde má své místo nyní? V minulosti jsme byli zvyklí, že televizní přístroj příliš neměnil tvar, ale najednou se objevily ploché obrazovky. Změna tvaru přináší i nová řešení interiéru, která nabízejí netušené možnosti, ale také nová úskalí.

 

Doma jako v kině

Doma jako v kině

Pravdou zůstává, že sebelepší domácí kino a televizor nenahradí dojem ze skutečného kina, stejně jako domácí přehrávání opery nenahradí návštěvu divadla. Přesto vyznavačů domácího "promítání" stále přibývá a kvalita zvuku a obrazu se s klasickým televizním vysíláním opravdu nedá srovnat.

 

Vyměňte video za DVD rekordér

Vyměňte video za DVD rekordér

I konzervativní příznivci videorekordérů si již všimli, že na pultech obchodů jsou vedle DVD přehrávačů také DVD rekordéry. Najdou tyto přístroje využití v našich domácnostech, stejně jako po mnoho let oblíbené videorekordéry?

 

Chraňte se před elektrosmogem!

Chraňte se před elektrosmogem!

V našich domácnostech přibývá v průběhu let stále více elektrických a elektronických přístrojů. Elektromagnetická pole, která jejich činností vznikají, nazýváme elektrosmogem. Mnozí lékaři varují před jeho negativními účinky, a tak bychom se před ním měli chránit alespoň v ložnici.

 

I Hi-Fi věž má mít své místo

I Hi-Fi věž má mít své místo

Snad v každé domácnosti dnes najdete nějaké to rádio, CD přehrávač nebo celou Hi-Fi sestavu. Ovšem, kam takový Hi-Fi systém umístit, aby nejen nepřekážel, ale především, abychom mohli využít všech vlastností, které nám nabízí? A jaký Hi-Fi stolek vybrat, aby byl poslech hudby opravdu kvalitní?

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

Turecko-Dovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

Mapa webu | nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
TOPlist RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom